Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu salgın öğrencilere bulaşırsa…
Bu salgın öğrencilere bulaşırsa…
Dört öğrenci bir yaz kampına çocuklara İngilizce öğretmek üzere gitmişlerdir. Öğrenciler arasında garip bir salgın baş gösterir ve öfke buharına tutularak tam bir caniye dönüşürler. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 3 Haziran 2016 - 09:50

Fragmanıyla izleyenlerin tüylerini ürperten korku türündeki ‘Yaz Kampı’ adlı filminde, Dört Amerikalı öğrenci İspanya’nın kuzeyindeki bir yaz kampına, çocuklara İngilizce öğretmek üzere gelmişlerdir. Çocukların kampa katılmasından önce zaman geçiren gençler, bir yandan birbirlerini tanımaya çalışmaktadırlar. Ancak ormanın içinde birçok olumsuzlukla da mücadele etmektedirler. Çocukların gelmesine kısa bir süre kala öğrenciler arasında garip bir salgın baş gösterir. Salgından etkilenenler bir anda öfke buhranına tutularak tam bir caniye dönüşmektedir, ancak bir süre sonra normal hallerine geri döndüklerinde o anlara dair hiçbirşey hatırlamamaktadırlar. Ancak bu tehdit sürdüğü sürece hiçbiri tam anlamıyla güvende olmayacaktır. Başrolünde Maiara Walsh ve Jocelin Donahue var. Filmin yönetmen koltuğunda Alberto Marini oturuyor.

yaz-kampı

İKİ HALKIN GELECEĞİNİ BELİRLEMEK

Macera seven izleyiciler için bu hafta ‘Warcraft‘ filmini tavsiye edebiliriz. Duncan Jones’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Travis Fimmel. Konusu ise şöyle: Azeroth gezegenindeki insan düzeni tehdit altındadır, nitekim Draenor’da yaşayan orklar, soylarının tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalınca Kara Geçit’ten geçerek insanların dünyasına gelmeye başlarlar. İnsanların önderi Anduin Lothar ve orkların önderi Durotan, her iki halkın geleceğini belirleyecek bir noktaya geleceklerdir.

İnsanların önderi Anduin Lothar ve orkların önderi Durotan, her iki halkın geleceğini belirleyecek bir noktaya geleceklerdir.

EVLİLİK BELGESİ RAHİP TARAFINDAN İMZALANMAZSA…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Benim Çılgın Düğünüm 2‘. Filmin oyuncu kadrosunda Nia Vardalos, Jhon Corbett, Elena Kampouris ve Michael Constantine var. Konusu ise şöyle: Toula Portokalos, turizm acentesi ve kuru temizlemecinin kapanmasının ardından babasının ilk açtığı Yunan restoranında çalışmaya devam etmektedir. Kızı Paris büyümüş ve üniversite çağına gelmiştir. Ailesinin baskısından kurtulabilmek için başka bir şehirde okumayı düşünmektedir. Bu sırada Toula’nın annesi Maria ve babası Gus’ın evlilik belgelerinin rahip tarafından imzalanmadığı için geçerli olmadığı anlaşılır. Şimdi bütün aile, bir öncekinden çok daha büyük bir düğün için yeniden bir araya gelecektir. Filmin yönetmen koltuğunda Kirk Jones oturuyor.

Kızı Paris büyümüş ve üniversite çağına gelmiştir. Ailesinin baskısından kurtulabilmek için başka bir şehirde okumayı düşünmektedir.

İKİ POLİS KEFARET MAKBUZU BULURSA…

‘Vurgun’ filminin yönetmen koltuğunda Alex Brewer ve Benjamin Brewer oturuyor. Başrollerinde Nicolas Cage ve Elijah Wood var. Gerilim türündeki filmin konusu ise şöyle: Jim Stone ve David Waters Los Angeles Polis Departmanı kanıt dairesinde çalışan iki polis memurudur. Stone, bir uyuşturucu patronuyla bağlantılı oldukça yüksek meblağda kefaret makbuzu bulur ve iki ortak, paranın kaynağını araştırmaya başlar.

Stone, bir uyuşturucu patronuyla bağlantılı oldukça yüksek meblağda kefaret makbuzu bulur ve iki ortak, paranın kaynağını araştırmaya başlar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 13:32 - 03.06.2016