Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burak Göral’dan en iyi 5 animasyon serisi
Burak Göral’dan en iyi 5 animasyon serisi
Burak Göral, sadece çocukların değil büyüklerin de ilgiyle izlediği en iyi 5 animasyon serisini derledi. Shrek mi Kung Fu Panda mı; sizce en iyisi hangisi?
Kültür Sanat 24 Mart 2016 - 11:46

Sözcü TV

Sözcü Gazetesi Sinema Eleştirmeni Burak Göral, ‘Hayatım film’ diyenler için bu kez en iyi 5 animasyon serisini derledi.

Bu hafta vizyona giren Kung Fu Panda 3ü en iyi animasyon serisinde 5. sıraya koyan Burak Göral, Ice Age‘i (Buz Devri) 4, How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin’i 3, Shrek‘i de 2. sıraya yerleştirdi. Burak Göral’ın en iyi beş animasyon serisinde ilk sırada ise Toy Story – Oyuncak Hikayesi var.


Kung Fu Panda
serisi ilk olarak 2008 yılında başladı. Uzakdoğu felsefesi ve yakın dövüş sanatlarından ilham aldığı hikayesiyle aslında çok derin gibi görünen film aslında daha çok eğlenceli yanlarıyla öne çıkıyor. Kung Fu Panda serisi 6 yaşından itibaren çocuklara izlettirilebilecek bir seri.

ICE AGE İZLEYEN ÇOCUKLAR…

Ice Age, en iyi animasyon serisinde 4. sırada. 2002 yılında tanıştığımız bu seri, buzul çağının sonlarına doğru bir grup hayvanın zorlu hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Eğlenceli bir senaryoya sahip. Arkadaşlığın fedakarlığın ve paylaşımcı olmanın önemi ve güzelliğine dikkat çekiyor. Özellikle de çevreci mesajıyla da diğerlerinden ayrılıyor.

BÜYÜKLER DE İLGİYLE İZLİYOR

Üç numarada Ejderhanı Nasıl Eğitirsin var. Büyüklerin de ilgiyle izlediği 2 filmlik bir seri bu şimdilik. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, aynı adı taşıyan 2003’te yayınlanan kitabından DreamWorks Animation tarafından uyarlanan 2010 yılı 3D animasyon fantastik bir film. Filmde seslendirme yapan bazı isimler Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, T.J. Miller, Kristen Wiig, Christopher Mintz-Plasse ve David Tennant.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, aynı adı taşıyan 2003'te yayınlanan kitabından DreamWorks Animation tarafından uyarlanan 2010 yılı 3D animasyon fantastik bir film.
Filmde, Hiccup adlı genç bir Viking’in efsanevi Viking dünyasında kabilesinin ejderha avcısı olma geleneğine uyma çabasının yer aldığı bir hikâye anlatılıyor. Film olumlu eleştiriler ile beraber 26 Mart 2010 vizyona girdi.

İki numarada Shrek serisi var. Shrek 2001 yılında ilk kez karşımıza çıkan bir karakterdi. Ünlü masallarla zaman zaman dalgasını geçen son derece eğlenceli bir animasyon filmi. Verdiği mesajlar bakımında çocuklar için oldukça faydalı olabilecek bir film.

Shrek 2001 yılında ilk kez karşımıza çıkan bir karakterdi. Ünlü masallarla zaman zaman dalgasını geçen son derece eğlenceli bir animasyon filmi.

Bir numarada ise Oyuncak Hikayesi var. Animasyon tarihinde bir devrim olarak gösterilen Oyuncak Hikayesi 1995 yılında ilk kez çıktı karşımıza. Bir çocuğun oyuncaklarının onun oynamadığı zamanlarda canlanması üzerine kurulu bir film. Bu filmi de dört yaşından itibaren çocuklara izletebilirsiniz…

Son güncelleme: 13:09 - 28.03.2016