Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burak Göral’dan DVD ve kitap önerileri
Burak Göral’dan DVD ve kitap önerileri
Sözcü Gazetesi Sinema Eleştirmeni Burak Göral, 'Hayatım Film' diyenler için kitap ve DVD önerilerinden oluşan bir seri hazırladı. İşte o serinin ilki.
Kültür Sanat 12 Mart 2016 - 14:37

Sözcü TV

Sözcü Gazetesi Sinema Eleştirmeni Burak Göral, kitap ve film önerilerinden oluşan bir seri oluşturdu. Bu serinin ilk bölümünde Göral’ın ilk önerilerinden biri kuşkusuz her dönem ilgiyle izlenen Baba filmi. Baba’nın ardından günümüzden iki film var; bunlardan ilki Marslı, diğeri ise Ex Machina. İki dalda Oscar’a aday gösterilen Ex Machina’nın konusu hayli ilginç.

Henüz 24 yaşındaki Caleb, sadece Silikon Vadisi’nin değil dünyanın da en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Şirketin gizemli CEO'su Nathan ise hem şirketten hem insanlardan uzakta, özel bir dağ evinde yaşamaktadır. Caleb, düzenlenen bir yarışmada, Nathan’ın dağ evinde 1 haftalık bir ‘ödül’ kazanır. Fakat içine çekileceği deneyden habersizdir. ‘Ava’ adında güzel bir robot kızın bedeninde, dünyanın ilk gerçek yapay zekası Caleb’i beklemektedir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Alex Garland’ın üstlendiği bilimkurgu filminin başrollerinde Oscar Isaac, Domhnall Gleeson ve Alicia Vikander yer alıyor.

Yılın en merakla beklenen filmlerinden Ex Machina, “insanlık sonrası fütüristik şok filmi” ve “vizyoner bir bilimkurgu” olarak şimdiden kült filmler arasına girdi.

Son güncelleme: 13:10 - 28.03.2016