Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağdaş sanat eserlerinden zengin bir seçki
Çağdaş sanat eserlerinden zengin bir seçki
Otuz iki seneyi geride bırakan Tem Sanat Galerisi, etkinliklerini, Nişantaşı’nda iki katlı mekânında 6 Eylül’den Ekim sonuna kadar sürecek büyük ustalardan genç ustalara uzanan karma bir resim, heykel ve fotoğraf sergisiyle sürdürüyor.
Kültür Sanat 12 Eylül 2017 - 15:30

Yılların birikiminin bir boyutunu temsil eden bu sergiyle, meraklılarına, uzun yıllar birlikte çalıştığı Türkiye ve Avrupa'dan günümüz sanatının önemli temsilcilerinden oluşan sanatçılara ait tuval resminden heykele, fotoğraftan desene, ayrıca çok çeşitli tekniklerde üretilmiş, seçkin Türk ve yabancı sanatçıların orijinal baskılarına uzanan bir yelpazede seçilmiş eserleri toplu olarak sunuyor.

cagdassanat

Mer Kaleşi, ‘At kestanesi ağacı kütüğündeki genç kadın’

ZENGİN BİR SEÇKİ

Sanat izleyicilerine, galeri sanatçılarının, oldukça büyük tablolarını da içeren çok zengin bir seçkiyi görme şansı tanıyan Tem Sanat Galerisi nesiller arasında olduğu kadar eserler arasında da kurulan bağı gösterme açısından önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergi kapsamında Hakkı Anlı, Adnan Varınca, Gökşin Sipahioğlu, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos (Yunanistan), Nevin İşlek, Güngör İblikçi, Yuri Kuper (Rusya), Hale Sontaş, Mehmet Güler, Zeki Fındıkoğlu, Hüseyin Ertunç, Abdulkadir Öztürk, Angelos Panayiotidis (Yunanistan), Gülden Artun, Nur Özalp, Talat Enlil, Devabil Kara ve Özlem Özkan’ın eserleri yer almaktadır.