Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Cam Tavanı Delen Kadınlar’ Dolmabahçe’de açılıyor
‘Cam Tavanı Delen Kadınlar’ Dolmabahçe’de açılıyor
8 Mart Kadınlar Gününde "Cam Tavanı Delen Kadınlar" Sergisi Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisinde açılacak.
Kültür Sanat 7 Mart 2016 - 12:11

8 Mart Kadınlar Gününde “Cam Tavanı Delen Kadınlar” Karma Sergisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Saraylar Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisinde saat 18:00’de açılacak. Sergi, 13 Mart tarihine kadar sanatseverler için sergilenecek…

Foto: Bülten

8 Mart Kadınlar Günü Prof. Nazan Erkmen’in illüstrasyonlarla “Efsanelerde Kadın ve Çocuk”, Sabiha Tansuğ’un “Etnoğrafik Müze Kolleksiyonu”, Şadiye Ulusoy’un “Tarihi Giysi Kolleksiyonu” sergisiyle ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı dinletisiyle bir anma, bir kutlama değil; kadın emeğine saygi duruşu günü olarak sunulacak. Serginin açılışını Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedar yapacak.

“Cam tavan sendromu denilen öğretilmiş çaresizliği aşarak görünmez engelleri aşan” kadınlar tarafından diğer kadınlara örnek olmak ve cesaret vermek amacıyla düzenlenen serginin, kadına, kadınsal duruşa, kadının emeğine ve kadının gücüne inancın ve saygının oluşmasına, sanatın sınır tanımaz boyutları sayesinde katkıda bulunması öngörülüyor.

Sergiye Beşiktaş Belediyesi, TBMM Milli Saraylar ve Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi katkıda bulunuyor…