Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Can Bonomo’nun şiir kitabı yayımlandı
Can Bonomo’nun şiir kitabı yayımlandı
Can Bonomo'dan 'Şu Sevdalar Tevatürü' okurla buluşuyor
Kültür Sanat 25 Mart 2016 - 14:11

Alternatif müziğin en başarılı ve renkli isimlerinden Can Bonomo’nun ikinci şiir kitabı ‘Şu Sevdalar Tevatürü’ yayımlandı.

Türkiye’de en çok satan şiir kitapları arasına giren ilk şiir kitabı ‘Delirmek Belirmektir’ ile büyük beğeni toplayan ve şiire olan yatkınlığını verdiği demeçlerde belirten başarılı sanatçı, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ikinci şiir kitabını okurların beğenisine sunuyor.

İÇİNDE ŞİİR OLMAYAN HİÇBİR ŞEY KUSURSUZ OLAMAZ !

Can Bonomo şiire ve yepyeni kitabına olan duygularını ; “Daha kahvaltı bile etmeden 3 mucize gerçekleştirebileceğim ütopik bir dünya düşlüyorum. Bu dünyada yaşayan insanlar beni şairleri olarak kabul ediyorlar. Yaşayan ve yazan tek şairleri. Ütopya çatışmanın tamamen ortadan kalkmasını gerektirir fakat anlatmaya değer her hikaye bir çatışma sonucu ortaya çıkar. Yani mükemmel bir dünyada bile şair olabilmek için önümde iki seçenek oluşuyor. İnsanlara şiiri bıraktığımı açıklamak (ki bu beni emekli bir şair yapar) ya da anlatmaya değer hikayeler bulabilmek için dünyayı kaosa sürüklemek. Her seferinde, hiç düşünmeden dünya yerine şiiri seçiyorum. İçinde şiir olmayan hiç bir şey kusursuz olamaz. Ütopyaların paradoksu da tam olarak bu olmalı. “Şu sevdalar Tevatürü” ile sizi distopyaya, İstanbul’a ve adı konulmamış bir çok başka şehre davet etmek isterim. Bütün dünyayı bir anda yakacak olsanız suç aletiniz ne olurdu? Litrelerce benzin? Milyarlarca dinamit? Şimdi bir de şiiri düşünün.” şeklinde yorumladı.

Son güncelleme: 14:12 - 25.03.2016