Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Can Yılmaz’dan İBB’ye önemli soru: “Yeni toplanma bölgeleri tespit edildi mi?”
Can Yılmaz’dan İBB’ye önemli soru: “Yeni toplanma bölgeleri tespit edildi mi?”
Bodrum'da gerçekleşen ve yurttaşları paniğe sevk eden 6,6 büyüklüğündeki deprem, İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen büyük depremle ilgili de soruları akıllara getirdi. Can Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) sorduğu toplanma alanlarıyla ilgili sorusuna cevap alamadı...
Kültür Sanat 21 Temmuz 2017 - 16:24

Bodrum’da gerçekleşen deprem, İstanbul’da da gerçekleşmesi beklenen büyük Marmara depremiyle ilgili soruları akıllara getirdi.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın ağabeyi, yazar Can Yılmaz, İBB Beyaz Masa’ya “Beklenen #İstanbul (Marmara) depreminde vatandaşların toplanma bölgesi olacak ‘yeni’ yerler tespit edilmiş durumda mı?” sorusunu yöneltti. İBB Beyaz Masa’dan çalışmalarla ilgili bir link gönderilirken, linkin içeriğinde sorulan sorunun cevabı verilmediği göze çarptı.

CEVAP VERİLMEDİ

Yılmaz, bunun üzerine “Linkte çalışmalar var, sorunun cevabı yok. Beklenen İstanbul-Marmara depreminde İstanbul’daki toplanma bölgeleri nerelerde?” sorusunu tekrar yöneltti. İBB Beyaz Masa hesabı ise Yılmaz’ı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) web sitesine yönlendirdi. Aynı soruyu bir kez de AFAD’a yönlendiren Yılmaz’a herhangi bir cevap verilmedi.

canyilmaz
canyilmaz2
canyilmaz3
493 ALANDAN 77’Sİ KALDI

Geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhuriyet’te yayınlanan haber, İstanbul'da Afet Acil Eylemi Planı çerçevesinde belirlenen 493 boş alandan geriye 77 adet toplanma alanı kaldığını ortaya koymuştu. Alanların 20 hektardan büyük olmadığı, açık ve yeşil alanlar olarak ayrıldığı öğrenilirken, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe'nin verdiği bilgilere göre de, Ali Sami Yen Stadı alanı, Zorlu AVM'nin yer aldığı Zincirlikuyu'daki Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün arazisi, Taş Yapı'nın gökdelenlerinin yer aldığı Kadıköy Meteoroloji binası ve alanı, Akasya AVM'nin yer aldığı Acıbadem'deki eski Otosan Fabrikası arazisi, Bakırköy'deki Marmara ve İstanbul Forum AVM'nin bulunduğu alan, Zeytinburnu'ndaki 16.9 kulelerinin yer aldığı arazi gibi yerlerin toplanma alanıyken imara açıldığı anlatıldı.


Son güncelleme: 16:32 - 21.07.2017