Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Yılmaz beğendiği eseri alamadı
Cem Yılmaz beğendiği eseri alamadı
Bu yıl 12.'si gerçekleştirilen Contemporary Istanbul'un (CI) açılış galasına ünlüler akın etti. Ünlü komedyen Cem Yılmaz, fuarda, 'Salustiano' adlı eseri beğenip almak istedi. Ancak eserin 50 bin euro olduğu yanıtını alınca, "Baya pahalıymış, o kadar param yok" diyerek şaşırttı.
Kültür Sanat 14 Eylül 2017 - 16:07

 

12. Contemporary İstanbul’un açılışı dün akşam Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Galaya, Cem Yılmaz, Elçin Sangu, Engin Altan Düzyatan, Aslışah Alkoçlar, Oya Eczacıbaşı, Ali Koç, Çiğdem Simavi, Nurgül Yeşilçay, Volkan-Zeynep Demirel, Selçuk-Cemre İnan, Arzum Onan ve Feryal Gülman gibi çok sayıda ünlü isim akın etti.
Etkinliğe katılan isimlerden Engin Altan Düzyatan, ‘Hiç kimse sanatın iyileştirici gücünü inkar edemez. Sonuna kadar sanatın ve sanatçının yanında olmalıyız. Eserlerden birbirinden güzel” diyerek duygularını ifade etti.

cemyilmaz

Cem Yılmaz’ın beğendiği Salustiano isimli eser.

ÖNCE NİYETLENDİ, SONRA PAHALI GELDİ

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Contemporary Istanbul’a yakın arkadaşı Ozan Güven ile birlikte katıldı. Çekimlerini tamamladığı ‘Arif V 216’ filminin kostümüyle salonda boy gösteren Yılmaz, çevredekilerin ilgi odağı oldu. Fuarda, ‘Salustiano’ adlı eseri beğenen Yılmaz, ilgililere almak istediğini söylediğinde 50 bin euro yanıtını alınca, “Baya pahalıymış, o kadar param yok” yanıtını vererek şaşırttı.

Ahmet Güneştekin’in Angel of the Sun Cocoon (Marlborough), çürüme ve bellek anlatısının kültürel potansiyeline işaret eden enstalasyonu ‘Yoktunuz’ adlı koleksiyonu büyük ilgi gördü.

PİŞTİ OLDULAR

Bu yıl 12.’si gerçekleştirilen Contemporary Istanbul’un (CI) açılış galasına yaşanan piştiler damgasını vurdu. 14 Şubat sevgililer Günü'nde Madrid'de nikâh masasına oturan Serdar Bilgili ve Nazlı Çelik 4 Ağustos’ta tek celsede boşanmıştı. Eski çiftler, yaklaşık 1.5 ay sonra çağdaş sanat fuarında karşı karşıya geldi. Mekana ilk önce Nazlı Çelik gelirken ardından Serdar Bilgili geldi. Alanda soğuk rüzgarların esmesine neden olan ikili birbirlerine selam vermeden sergide kısa bir gezinti yaptıktan sonra Lüfti Kırdar Rumeli Salonu’ndan ayrıldı.

bilgili

Öte yandan Burcu Esmersoy’a “20 yaş büyük olduğu için ona terbiyesizlik yapmam” diyerek polemik yaratan Aslışah Alkoçlar da fuardaydı. Esmersoy’un yakın arkadaşı Şeyma Subaşı ile karşı karşıya gelen ikili selamlaşmadan sergiyi dolaşmaya devam etti.

 

Son güncelleme: 16:32 - 14.09.2017