Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Yılmaz’ın rol aldığı film festivalde yarışıyor
Cem Yılmaz’ın rol aldığı film festivalde yarışıyor
23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer alan başrollerini Cem Yılmaz ile Berat Efe Parlar’ın paylaştığı ‘’İftarlık Gazoz’’ Filmi’nin Adana Galası yapıldı.
Kültür Sanat 23 Eylül 2016 - 13:43

Mehmet Serbes / Adana

23. Uluslararası Adana Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer alan Yüksel Aksu'nun senaryosunu yazıp yönettiği ve başrollerini Cem Yılmaz ile Berat Efe Parlar'ın paylaştığı “İftarlık Gazoz” filminin Adana Galası yapıldı.

M1 Adana Alışveriş Merkezi'ndeki Cinemaximum'da gerçekleştirilen ‘'İftarlık Gazoz'' Galası'na filmin yönetmen, senarist ve yapımcılığını üstlenen Yüksel Aksu, yapımcı Elif Dağdeviren, oyuncular Cem Yılmaz, Ümmü Putgül, Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı ve Gün Koper katıldı. Film ekibi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve salonu dolduran sinemaseverlerle birlikte filmi izledi. Belediye Başkanı, filmde üstlendiği rolde Hollywood yıldızı Robert De Niro’nun starlığını ve ciddiyetini gördüğünü söyledi.

cem-yılmaz

GAZOZ DÜKKANINI DEVAM ETTİREBİLİRDİM

Cem Yılmaz ise Adana’nın hem sahnedeki gösterilerinde, hem sinemanın tarihinde çok önemli bir yeri ve seyircisi olduğunu söyledi. Filmde anlatılan hikayede yazarın, yönetmenin niyetlendiği yerlerde seyircilerin tam o zamanda doğru yerde reaksiyon verdiklerini görmekten mutlu olduğunu anlatan Yılmaz, filmde kendilerine verilen vazifeyi gerçekçi kılmaya çalıştıklarını ifade etti.Yılmaz, ‘'Aslında film çekiminin bitiminden benim gazoz dükkanı devam edebilirmiş. İyi çevrem oldu” dedi.

OYUNCU İYİ OLMAK ZORUNDA

Yılmaz, konuşmasına, “Kendi filmlerimde yapma imkanı bulmadığım bir alan açıyor bu tarz filmler. Başka tip insanlar canlandırmakla ilgili. İyi bir aktör olmaya çalışıyor falan değilim hobi olarak ilgileniyorum. Tabi bunu söylerken amacım şu; Aslında kötü oyuncu diye bir şey olmaması gerekiyor. Oyuncu zaten iyi olmak zorunda. Bir görüntü yönetmeninin ‘ben bugün objektifleri getiremedim sete’ demesi gibi bir şey bir oyuncunun kabiliyetini sete getirememesi. Ben elimden geldiğince hikayeye hizmet etmeye çalıştım.” sözleriyle devam etti.

gala3

Film, şimdiden geleceğin yıldızı olarak değerlendirilen çocuk oyuncu Berat Efe Parlar’la birlikte Macit Koper, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco gibi güçlü oyunculardan oluşan zengin oyuncu kadrosuyla dikkati çekiyor. 1970’lerin Türkiye’sinde Ege’nin bir kasabasında geçen film, okulu tatile giren ve yaz tatilini boş geçirmek istemeyen bir çocuğun, Ramazan ayının başlarında, Cem Yılmaz’ın canlandırdığı “Gazozcu Ustası Cibar Kemal”in yanında çalışmaya başlamasını ve sonrasında yaşanan trajikomik olayları konu alıyor.

“İftarlık Gazoz”un galasında festival kapsamında yapılan Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasının jüri üyesi olan oyuncu Wilma Elles de katıldı.

Son güncelleme: 13:44 - 23.09.2016