Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu yıkılıyor mu?
Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu yıkılıyor mu?
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nun yıkılacağına dair çıkan haberlere tepkiler büyüyor
Kültür Sanat 20 Mayıs 2016 - 13:58

1947 yılından itibaren İstanbul’da sanatseverlerin vazgeçilmez mekanı olan ve farklı türlerden sanata ev sahipliği yapmış olan tarihi Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu yıkım konusu ile gündeme geldi.

cemil-topuzlu3-yikilacak-mi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sezon sonu yıkılacağı iddiaları ortaya atılan Açıkhava Tiyatrosu’nun yıkımına dair tepkiler bir anda çığ gibi büyüdü. Açıkhava Tiyatrosunda çalışan bir görevlinin sezon bitiminde bir yıkım yapılacağını ve akabinde yeni düzenlemenin yapılacağı belirtilirken iddiaları yalanlayan açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geldi.

cemil-topuzlu1

“YIKILIP YENİDEN YAPILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Harbiye Açık Hava Sahnesi’nin tamamen yıkılıp yeniden yapılması söz konusu değildir. Burada yapılması öngörülen işlem uzun yıllardır düşünülen ve olumsuz hava koşullarına karşı sahnenin üzerine açılır-kapanır tavan yapılmasından ibarettir. Çalışma ile sahnenin daha uzun süreli kullanımı amaçlanmaktadır. Proje sahnenin özgün yapısı korunarak hazırlanmıştır ve kurulların onay süreci beklenmektedir. İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen’in ‘Harbiye açık hava tamamen yıkılıp yeniden yapılacak’ şeklinde bir açıklaması olmamıştır.”

Tarihi Açıkhava Tiyatrosu’nun yıkılması konusu üzerine sosyal medyadan tepkiler geldi…

123
Son güncelleme: 14:09 - 20.05.2016