Reklamsız Sözcü

CHP’den dev Cumhuriyet Korosu

CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı'nda bir araya gelen Cumhuriyet Korosu'ndan anlamlı etkinlik
12:532 Aralık 2016
CHP’den dev Cumhuriyet Korosu
CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı'nda bir araya gelen Cumhuriyet Korosu'ndan anlamlı etkinlik

Mustafa Kemal Atatürk’ün, sevdiği ezgileri sanatseverlerle buluşturan Cumhuriyet Korosu 3 Aralık Cumartesi günü, saat:19:30'da, Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezi'nde sahnede olacak.

koro2

CHP Bahçelievler İlçe Örgütü’nün kültür-sanat sorumlusu Tülay Kaya, değerli eserleri halkla buluşturmaya devam edeceklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“İlk konserimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında, Güngören, Bakırköy ve Bahçelievler ilçelerinin ortak olarak düzenlediği “Cumhuriyet Gecesi” etkinliğinde verdik. Koro şefimiz Mesut Uçantenik öderliğinde; altı eserden oluşan repertuarımızla, sanatseverlere muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattık. Bu kez, 28 parçadan ve 2 bölümden oluşan repertuarımız ve dev kadromuzla çıkıyoruz sahneye. Büyük halk koromuzu dinlemeye herkesi bekliyoruz”

koro3

Atatürk’ün musikiye verdiği önemi dinleyiciye hatırlarttıklarını ifade eden Tülay Kaya, Cumhuriyet Korosu’nun, renkli yörelerden halk ezgilerinin seslendirileceği konserde, yaşadığımız zor günlerin ağırlığını hafiflettirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Son güncelleme: 12:5802.12.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp