Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
CHP’den ücretsiz sanat kursları
CHP’den ücretsiz sanat kursları
CHP Adana İl Örgütü bünyesinde kurulan “Kültür Komisyonu'nun sosyal sorumluluk projesi olarak ücretsiz kurslar düzenleneceği kaydedildi
Kültür Sanat 24 Ağustos 2016 - 11:25

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü bünyesinde kurulan Kültür Komisyonunun organizasyonunda 12-16 yaş arasındaki çocuklar için “yaratıcı drama”, 16-25 yaş arasındaki gençler için “tiyatro ve oyunculuk”, 18 yaş üstündeki bireyler için de “konservatuvara hazırlık” kursları düzenleneceği bildirildi. Ücretsiz kurslara katılmak isteyen partili-partisiz tüm yurttaşların 15 Eylül'e kadar CHP Adana İl Başkanlığına başvurması gerektiğini belirten İl Başkan Ayhan Barut, CHP'nin sosyal projelerle de halkla bütünleşeceğini söyledi.

chp2

12-16 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA KURSU

Açılacak kurslarla ilgili bilgi veren Barut, 12-16 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak haftada bir gün dört saat süreyle “Yaratıcı Drama Kursu”nun verileceğini söyledi. Bu yaş aralığındaki çocukların hem kendilerini tanıma hem yaratıcılık hem de zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını kaydeden Barut, “Çocuklar ve gençler bizim geleceğimizdir. Onların sağlıklı gelişimi ülkemizin geleceği için çok önemli” dedi.

16-25 YAŞ ARASI GENÇLER İÇİN TİYATRO VE OYUNCULUK EĞİTİMİ

16 – 25 yaş arasındaki gençlere yönelik olarak da haftada iki gün dörder saat süreyle “Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimi” verileceğini dile getiren Barut, Tiyatronun hem eğitici hem de yetiştirici yönleri olduğunu vurguladı. Barut, “Tiyatro dayanışmayı öğretir. Toplum yaşamı için gerekli olan sorumluluk duygusunu sağlar. Toplumun, kişiliği ezmesini önler. Düşünceyi eyleme sokma yeteneğini’ geliştirir. Düşünerek, yorumlayarak okumayı öğretir. Topluluk içinde konuşmayı öğretir. Dil kaygısını, doğru ve güzel konuşmayı sağlar. Oyuncunun vücut dilini kullanma becerisini artırır. Çeşitli sanat dallarıyla ilgiyi sağlar ve estetik algılama yeteneğini geliştirir. Tiyatro, bir gencin toplumsal yaşamdaki duruşunu belirlemede önemli bir role sahiptir” ifadelerini kullandı.

18 YAŞ ÜSTÜ BİREYLER İÇİN KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU

Konservatuvar eğitimi almak isteyen 18 yaş üstündeki bireyler için de haftada iki gün dörder saat hazırlık kursu verileceğini belirten İl Başkanı Ayhan Barut, “Devlet konservatuvarlarına girmek isteyenlerin, yetenek sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

BAŞVURULAR 15 EYLÜL'E KADAR YAPILABİLECEK

Eğitimlerin yıl içerisinde sürekli olarak devam edeceğini kaydeden Barut, konservatuar hazırlık sınıfı hariç diğer eğitimlerin ikişer aylık süreli olduğunu aktardı. Her iki ayda bir sınıfların yeni öğrencilerle eğitime devam edeceğini belirten Barut, konservatuara hazırlık eğitiminin ise yıl boyu devam edeceğini belirterek, ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyenlerin 15 Eylül'e kadar CHP Adana İl Başkanlığı'na başvurarak kayıt yaptırmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.