Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi
Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi
Türkiye'nin ilk 'Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası' sahne aldı
Kültür Sanat 24 Mayıs 2016 - 13:44

Türkiye’nin Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü çatısı altında kurulan ilk ve tek ‘Çocuk ve Gençlik Senfonisi Orkestrası’, ilk konserini Samsun’da verdi.

3

Türkiye’de bulunan İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Antalya Devlet Opera ve Bale kurumları arasında en son kurulan ve en genç opera ve bale kurumu olan Samsun Devlet Opera ve Bale Müdürlüğü bir ilke imza atarak Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nı kurdu. 7 ve 18 yaş arasındaki 80 öğrenciden oluşan orkestra, ilk konserini dün akşam verdi.

2

“ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIK”

Samsun Devlet Opera ve Bale Müdür ve Sanat Yönetmen Vekili Mehmet Ortaç, Türkiye’de bir ilke imza atarak ilk ve tek Çocuk ve Gençlik Orkestrası’nı kurmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Orkestra ilk konserini verdi. Heyecanla çocuklarımız ve gençlerimiz bu ana hazırlanıyorlardı. Konser sonunda çok güzel tepkiler aldık. Çok mutluyuz. Orkestra şefimizi, orkestra üyesi çocuk ve gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

1