Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
DAHOT Halk Festivali başlıyor
DAHOT Halk Festivali başlıyor
Didim Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor
Kültür Sanat 26 Ağustos 2016 - 15:18

Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (DAHOT) düzenlediği Didim 3. Uluslararası Halk Dansları Festivali, bu yıl 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Didim Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek.

DAHOT2

Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin düzenlediği festivale, yurt dışından da gruplar katılacak. Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DAHOT) Başkanı İlyas Aydur, Didim 3. Uluslararası Halk Dansları Festivalini Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Didim Belediyesi'nin maddi katkılarıyla gerçekleştireceklerini söyledi.

İHA’da yer alan habere göre; 29 Ağustos ile 02 Eylül tarihleri arasında yapacakları festivalde, DAHOT ekiplerinin yanı sıra yurt dışından gelen ekiplerin de danslarını sergileyeceğini bildiren Aydur “Bolu yöresi minikler, Adıyaman yöresi yıldızlar ve Aydın yöresi yetişkin gruplarımızın yanı sıra Rumelili Romanlar Derneği'nin Roman ekibi, Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ve yurt dışından Ukrayna “Children's Theatre of Dance “Levenya” ile Yunanistan Okyrroi'i Samia grupları katılacaklar. Festivalimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)