Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Damat Koğuşu ile yüzleşme vakti
Damat Koğuşu ile yüzleşme vakti
Cinsel suçlarla yargılanan mahkumların kaldığı ve tek örneği Türkiye’de olan Damat Koğuşu (Groom’s Block) adını taşıyan sinema filmi, 29 Eylül Cuma günü 22 ilde eş zamanlı olarak gösterime giriyor.
Kültür Sanat 28 Eylül 2017 - 14:40

İlker Savaşkurt'un yönetmenliğini yaptığı Damat Koğuşu (Groom's Block), 29 Eylül Cuma günü tüm Türkiye'de 22 ilde birden eş zamanlı olarak gösterime giriyor. İstanbul'dan Ankara'ya, Şanlıurfa'dan Bingöl'e kadar önemli illerde gösterilecek filmin dağıtımını Türkiye'nin en büyük dağıtım şirketleri arasında yer alan Chantier Films üstleniyor. Daha önce çeşitli projelerde oyuncu ve yardımcı yönetmen gibi görevlerde bulunan İlker Savaşkurt'un uzun metrajlı ilk filmi olma özelliği de taşıyan Damat Koğuşu, İstanbul Film Festivali, Sofya Film Festivali, ECU – The European Independent Film Festivali ve  Harlem Uluslararası Film Festivali gibi festivallere katılarak buralarda en iyi film de dahil çok önemli ödüllerle dönmesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

İSTİSMARCILARIN KURALSIZ İLİŞKİLERİ

Cezaevinde cinsel istismarcıların aynı zamanda kendi aralarında kuralsız ilişkilerini de konu alan filmin, oyuncular arasında ise Musa Can Pekcan, Diyar Karadaş, Barış Atay, Caner Erdem, İbrahim Aköz, Feyzan Soykan, Halit Karaata, Kirkor Dinçkayıkçı ve Turgay Atalay'ın yanı sıra Münibe Millet gibi isimler rol alıyor. Yapımcılığını Abbas Nokhasteh'in yaptığı ve senaryosunu Mehmet Kala'nın yazdığı Damat Koğuşu'nda izleyici, resmi istatistiklerle de ortaya konulan cinsel suç mahkumları ile beyaz perde de karşı karşıya gelecek. Damat Koğuşu'nun müziklerinde ise Uğur Ateş imzası bulunuyor. Bu hafta vizyona girecek 4 Türk filminden en dikkat çeken yapım olarak gösterilen ve sinema eleştirmenlerinin de büyük övgü ile bahsettiği Damat Koğuşu, İstanbul, Ankara, İzmir, Adıyaman, Antalya, Bingöl, Bolu, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Ordu, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da seçkin sinemalarda seyirci ile buluşacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.