Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
D’art Gallery Contemporary’ye kabul edilen ilk seramik galerisi oldu
D’art Gallery Contemporary’ye kabul edilen ilk seramik galerisi oldu
Uzun süredir sadece seramik galerisi olarak varlığını sürdüren D'Art Gallery, Türkiye'de Contemporary Art İstanbul sergisine kabul edilen ilk seramik galerisi oldu.
Kültür Sanat 2 Kasım 2016 - 18:27

Türkiye'de seramik sanatçılarının eserlerini sanatseverlerle buluşturmasına aracılık eden ilk sanat galerisi olan D'Art Gallery, bu yıl 11. kez yapılacak Contemporary Istanbul'a sanatçılar Sadi Diren, Beril Anılanmert, Elif Ağatekin, Buket Acartürk ve Pınar Baklan ile katılacak. Seramiğin en eski sanat dallarından biri olduğunu yeniden hatırlatmaya çalışan D’Art Gallery, bu misyonu doğrultusunda sanatseverleri Contemporary deki standına bekliyor. 3-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek fuarda bir seramik galerisi ilk kez ağırlanacak.

sandart

D’ART GALLERY CONTEMPORARY’DE HANGİ SALONDA

D’Art Gallery, fuar boyunca Lütfü Kırdar Rumeli Salonu B1 138 numaralı standda yer alacak. Sanatçı Duygu Bağlan tarafından kurulan D’Art Gallery, Türkiye’nin seramik sanatına hizmet veren tek galerisi olarak Kasım 2014’te sanat hayatına katıldı.