Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dikmen kardeşlerden kahkaha tufanı
Dikmen kardeşlerden kahkaha tufanı
Yılın en çok beklenen filmi ‘’Bayram Abi’’ 7 Ekim’de vizyona giriyor
Kültür Sanat 3 Ekim 2016 - 15:06

Filmde Bayram Abi'ye Barbaros Dikmen hayat verirken senarist ve yönetmen koltuğunda Erdi Dikmen yer alıyor. Filmin yapımcısı ise Sabri Onur Dikmen! Kardeşler arasında yaşanan dayanışma filmin samimiyetine de yansıyor; sosyal medya sevdalısı nine, şerbetçi baba ve oğlunu çok seven bir anneyle filmde tam bir aile komedisi esiyor.

a

Filmin mucidi BAYRAM ABİ'ye hayat veren Barbaros Dikmen de bu kardeş çalışmasından çok mutlu olduğunun altını çiziyor ve ekliyor; “Bayram Abi zorlu ama bir o kadar da zevkli bir yolculuk bizim için. Sıcacık bir komediyle seyirciyle buluşacağımız için şimdiden çok heyecanlıyım.”

Dikmen kardeşlerin yapım, yönetim ve oyunculuk yeteneklerini konuşturduğu film; yanlış anlaşılmalara, ufak hile ve kurnazlıklara rağmen kazananın hep dayanışma ve sevgi olduğunun altı bir kez daha çiziliyor. Filmde Barbaros Dikmen ile Ayhan Taş'a Ecem Karavus, Sinem Ekşioğlu, Gökhan Niğdeli, Hande Yögen, Hamdi Alp, Selman Ünlüsoy, Ayça Bildik ve Yakup Yavru eşlik ediyor. Filmin ikincisinin senaryo hazırlıkları ise devam ediyor…

c

FİLMİN KONUSU

Bayram kendi halinde bir adamdır ve hala kendi ailesiyle yaşamaktadir. En büyük hayali ise arkadaşının düğününde gördüğü Sinem’le tanışabilmektir, zira görür görmez deliler gibi aşık olmuştur. Koma Kola’da reklam ve pazarlama müdürü olan Sinem kariyeri başarılı, işinde isim yapmış bir kadındır. Sinem’e ulaşmanın yolunun kendi kola markasını yaratmaktan geçtiğine inanan Bayram’ın babası Cemal de onun aile yadigarı şerbetçi dükkanının başına geçmesini istemektedir fakat Bayram babasının isteğini kabul etmez ve arkadaşları Hamdullah, Talha ve abisi olarak gördüğü Mehmet Bakkal’ın yardımıyla sevdiği kıza ulaşmak için işe koyulur.