Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diyarbakır’da çocuklar için atölye düzenlendi
Diyarbakır’da çocuklar için atölye düzenlendi
Fransız fotoğraf sanatçıları François Legeoit, Gael Le My ve Tony Rublon, Diyarbakır Sur’daki çocuklara ruhsal destek olmak için şehre gelerek atölye düzenledi
Kültür Sanat 30 Haziran 2016 - 12:16

Sanatçılar, yaşları 9-15 arasında değişen Diyarbakırlı ve kentte kalan Şengalli çocuklarla Suriçi'ndeki Dengbêj Evi'nde üç hafta süren fotoğraf, müzik, resim, video çalışması yaptı. Ortaya çıkan ürünler Parkorman'da sergileniyor.

diyarbakir-foto

kulturservisi.com’da yer alan habere göre; Çalışmaya katılan fotoğrafçılardan François Legeoit, sanatın çocuklar üzerindeki etkisini anlatarak, çocukların resim yaparak, fotoğraf çekerek, yaşadıkları travmadan bir nebze uzaklaştıklarını söyledi. Legeoit, çocukların kendilerini sanatla ifade etmelerinin, daha iyi, sakin ve pratik düşünmelerini sağladıklarını belirtti.

360 DERECE DÖNEN TİYATRO SAHNESİ YAPILIYOR

Öte yandan, kentteki kültür ve sanat faaliyetleri ile kongre ve konferanslara ev sahipliği yapacak olan kültür merkezinin inşaatının önümüzdeki ay sona ereceği duyuruldu. Türkiye'nin ikinci 360 derece dönen tiyatro sahnesinin yer alacağı kültür merkezinde, 1740 kişilik konferans salonu ve sinemanın yanı sıra çalışma ofisleri de yer alacak. Engelli bireylerin eşirimine uygun olarak yapılan merkezin 50 milyon TL'ye mal olacağı belirtiliyor.