Reklamsız Sözcü

Diyarbakır’da her parka bir kütüphane

Türkiye'nin en çok kütüphaneye sahip olan şehri Diyarbakır'da kitap izdihamı...
17:185 Mayıs 2016
Diyarbakır’da her parka bir kütüphane
Türkiye'nin en çok kütüphaneye sahip olan şehri Diyarbakır'da kitap izdihamı...

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde öğrenciler kütüphane kuruğuna girdi. Türkiye’nin en çok kütüphanesine sahip olan ili Diyarbakır’da belediye tarafından her yer kütüphanelerle donatıldı.

diyarbakır1

KÜTÜPHANE ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Günümüz teknolojisiyle azalan kitap okuma bilinci yerini pratik yöntemlere bırakırken Diyarbakır bu alışkanlığa boyun eğmiyor. Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ofis Semtinde 100 kişilik salonu bulunan İl Halk Kütüphanesi önünde her gün uzun kuyruk oluşturan vatandaşları görenler şaşkınlık yaşıyor. İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Özbek, kütüphanenin haftada 6 gün hizmet verdiğini, sınavlara hazırlananların ve kitapseverlerin her gün sabah erken saatlerde kütüphane önünde kuyruk oluşturduğunu söyledi.

diyarbakır2

HER PARKA BİR KÜTÜPHANE

Diyarbakır Silvan’da da kütüphanelere ilgi çok yoğun. Silvan Meslek Yüksekokulu Öğrencileri çocuk ve çevre dersi kapsamında Diyarbakır ve Silvan'ın park ve bahçelerine Perma Kütüphane yapmak ve toplumu kitapla buluşturmak amacıyla “Her Parka bir Kütüphane'' etkinliği başlattı. İlk çalışma Silvan Parkı'nda gerçekleştirildi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp