Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Doğançay Müzesi Ödülleri sahiplerini buluyor
Doğançay Müzesi Ödülleri sahiplerini buluyor
12. Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması” ödülleri sahiplerini buluyor
Kültür Sanat 26 Mayıs 2016 - 14:05

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, İstanbul'un kültür ve sanat hayatına katkılar sunmaya devam ediyor. İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ile Doğançay Müzesi'nin bu sene on ikincisini düzenleyeceği “Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması”nın ödülleri özel bir törenle 31 Mayıs Salı günü dereceye girenlere takdim edilecek.

odul1

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 14.00'te gerçekleşecek olan program, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Çok Sesli Çocuk Korosu'nun konseriyle başlayacak. Akabinde ödül töreni yapılacak ve dereceye giren yarışmacıların eserlerinden oluşan serginin açılışı gerçekleştirilecek. Sergi, 31 Mayıs ile 6 Haziran tarihleri arasında İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun fuaye alanında gezilebilecek.

Ressam Burhan Doğançay'ın hayattayken başlatıp vefatına kadar yürüttüğü Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması'na bu yıl öğrenciler, tema sınırlaması olmadan serbest çalışmalarıyla katıldı. Doğançay Müzesi Resim Yarışması'nın jürisinde Ressam Süleyman Saim Tekcan, Küratör ve Sanat Eleştirmeni Beral Madra, Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun, Küratör Mehmet Lütfi Şen ile Doğançay Müzesi Müdürü Bergin Azer yer aldı. Kültürel bir marka haline gelen “Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması”nda birinci Kadıköy Nurettin Teksan Orta Okulu'ndan Su Tuana Ekşi, ikinci Göztepe Halil Türkkan Orta Okulu'ndan Mahmut Aydın seçilirken üçüncü ise Özel Dragos Bahçeşehir Koleji'nden Barış Durmuş oldu.