Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Edip Akbayram’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret ettiği’ gerekçesiyle dava mı açıldı?
Edip Akbayram’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret ettiği’ gerekçesiyle dava mı açıldı?
Geçtiğimiz günlerde İzmir Beydağ'ın kurtuluşunun 95'inci yılı nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan ve hükümetle ilgili eleştirilerini dile getiren usta sanatçı Edip Akbayram hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle" dava açıldığı iddia edildi. Akbayram, söz konusu iddiayı reddetti.
Sercan MERİÇ
Kültür Sanat 7 Eylül 2017 - 19:16

İzmir Beydağ Belediyesi’nce ilçenin kurtuluşunu kutlamak amacıyla organize edilen etkinliklere katılan Edip Akbayram’ın sahnede sarf ettiği sözler nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle” dava açıldığı iddia edildi.

İddianın kaynağı, AKP Beydağ İlçe Başkanı Ogün Asil Aydoğdu’ydu. Aydoğdu, Edip Akbayram’ın konser sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine konuşmalar yaptığı yönünde “bilgiler” aldıklarını söyleyerek, “Buna asla müsaade etmeyiz. İlçe emniyet müdürlüğünce görüntüler inceleniyor. Konuya kaymakamlığımız da müdahil oldu. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Sanatla siyaset karıştırılmamalıdır. Görüntüler sonunda sanatçı aleyhinde suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

BÖYLE BİR ŞEYİN FISILTISINI BİLE DUYMADIM

Sözcü’ye konuşan usta sanatçı Edip Akbayram ise “Ben Cumhurbaşkanına hakaret edecek kadar akılsız değilim. Öyle bir şeyin fısıltısını bile duymadım” açıklamasını yaparak, dava açıldığı iddialarını reddetti.

Son güncelleme: 19:18 - 07.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.