Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsane tiyatrocu Haldun Dormen, 35 derece sıcakta sahne aldı
Efsane tiyatrocu Haldun Dormen, 35 derece sıcakta sahne aldı
Haldun Dormen, başrolünde yer aldığı Kibarlık Budalası ile sahnedeydi. 89 yaşındaki oyuncu, 35 derece sıcağa rağmen hayranlık uyandırıcı bir performans sergiledi ve ayakta alkışlandı.
Kültür Sanat 14 Temmuz 2017 - 15:44

Dormen’in başrolünü üstlendiği ve 500’den kereden fazla sahnelenen Kibarlık Budalası, dün akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverler ile buluştu. 89 yaşındaki usta tiyatrocu Dormen, 35 derece sıcağa rağmen hayranlık uyandırıcı bir performans ortaya koydu ve ayakta alkışlandı.

haldundormen2
2008’DEN BU YANA SAHNELENİYOR

Moliere’nin kaleme aldığı oyun 2008 yılından beri sahnede. Dormen ise 8 yıldır oyunda başrolü üstleniyor. Dormen’e sahnede Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cersioğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Caner Tör, Reyhan Aydınsel ve Burcu Akyürek gibi isimler eşlik ediyor. Oyun, 17'inci yüzyıl Fransa'sında cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in asilzade olma çabasını anlatıyor.

haldundormen3