Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Elton John’dan Türkiye’ye destek
Elton John’dan Türkiye’ye destek
Ünlü şarkıcı Sir Elton John Türkiye'ye gönderdiği destek mektubunda iyi dileklerde bulundu
Kültür Sanat 17 Ağustos 2016 - 15:20

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya’da 9 Eylül Cuma günü konser verecek olan dünyaca ünlü şarkıcı Sir Elton John, mektup gönderdi. EXPO 2016 Antalya Ajansı’na gönderdiği mektupta, Türkiye’de yaşananların demokrasi ve özgürlük ortamını bozmaya yönelik olduğunu vurgulayan John, Türkiye’deki EXPO 2016 Antalya konserini büyük bir zevkle gerçekleştireceğini söyledi.

elton

‘Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya’ oluşturmak mottosuyla açılan Türkiye’nin ilk EXPO’su ‘EXPO 2016 Antalya’da müziğin evrensel dili birleştirici güç olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde 22 Nisan’da kapılarını ‘Çiçek ve çocuk’ temasıyla ziyarete açan Türkiye’nin ilk EXPO’sunda konser verecek olan dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Sir Elton John, 9 Eylül’deki konserine çıkacağını söyledi. 1970’lerden bu zamana kadar 250 milyondan fazla albümü satılan ve gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılar arasında gösterilen Elton John, Türkiye’nin 15 Temmuz tarihinde yaşadığı olaylara duyarsız kalmayarak bir mektup kaleme aldı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’na elektronik posta ile iletti.

“YAŞANANLAR ‘BAŞ AĞRISI”

Türkiye’yi daha önce gerçekleştirdiği konserlerden dolayı çok yakından tanıdığını belirten Elton John mektubunda, yaşananları bir ‘baş ağrısı’ olarak nitelendirerek olayların Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük ortamını bozmaya yönelik yapıldığının farkında olduğunu vurguladı. Olayların Türkiye’nin güzelliklerine gölge düşüremeyeceğinin de altını çizen Elton John bu nedenle 9 Eylül’de EXPO 2016 Antalya’daki konserini büyük bir zevkle gerçekleştireceğini de müjdeledi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.