Reklamsız Sözcü

Engelleri kaldıran film beyazperdede

Adım Adım Işığa Giden Yol gösterime giriyor
12:262 Mayıs 2016
Engelleri kaldıran film beyazperdede
Adım Adım Işığa Giden Yol gösterime giriyor

Yapımcılığını Mine Vargı ve Pelin Uzun’un, senaryo yazarlığı ile yönetmenliğini ise Sinan Uzun’un üstlendiği ‘Adım Adım Işığa Giden Yol’ beyazperdede

adım-adım2

FİLMİN KONUSU

Eski bir balet olan Şevket’in (Haldun Dormen) hayatı, oğlu Tolga’nın (Gazi Şeker) görme engelli kızı Ayşen’i (Ümran Sevinç) ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile tutunan Ayşen’e kendisini adayan Şevket, bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulur kendini. Kariyerinin zirvesinde geçirdiği trafik kazası ile her şeyi tepetaklak olan Gökhan ve engellini kabul edemeyen Can ile hırçın bir denize doğru yelken açan Şevket’in adım adım toplum ve önyargılar ile mücadelesidir.

Görme engelli Ümran Sevinç, down sendromlu Can Ayan, bedensel engelli Memet Sefa Öztürk, Bora Acar Zöngür ve Can Filiz’e, film boyunca sanat dünyasının duayenlerinden Haldun Dormen başta olmak üzere, Asuman Dabak, Yüksel Ünal, Gazi Şeker ve Süreyya Kilimci eşlik ediyor. Dans sahneleri ile de dikkat çeken film, usta dansçı Banu Dağcıoğlu’nun koreografisi ve performansı ile hayat buluyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp