Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Equilibria’ bir kadın çalışması…
‘Equilibria’ bir kadın çalışması…
Nuwka Ivanova, Binnur Çavuşoğlu Suluboya Resim Sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde
Kültür Sanat 21 Mart 2016 - 12:00

Katıldıkları sergiler ve aldıkları ödüller ile uluslararası düzeyde tanınan suluboyanın iki usta ismi Rus Nuwka Ivanova ve Binnur Çavuşoğlu “Equilibria” adını verdikleri sergide buluştu.

Sergide sanatçıların şehir manzarası, doğa ve figür temalarına dayalı 40 adet çalışması yer almakta. Açılış kokteyli 26 Mart Cumartesi günü saat 14.00'de yapılacak olan sergi, 6 Nisan 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 Nuwka Ivanova

Nuwka Ivanova dünya çapında suluboya alanında büyük yaratıcılık potansiyeli olan genç bir sanatçıdır. Suluboya çalışmalarında şehir manzarası, natürmort ve figür temalarında uzmandır.

Bu alanda bir çok ödül kazanmış ve prestijli sergilere katılmıştır. Aynı zamanda Rusya'da Fabriano in Acquarello sergisinde suluboya lideri seçilmiştir. Bu sergilerden bazıları;

Şangay Uluslararası Suluboya Bienali 2012;Üstünlük ödülü

St.Petersburg Suluboya derneği

2014 Dünya Suluboya Sergisi Tayland

2015 “Yeniden Yorumlama” Çin

2015 Dünya Suluboya Trinali, Güney Kore

2015 Italya Büyük boyutlu suluboya yarışması

2016 Meksika (Altın madalya)

Binnur Çavuşoğlu

Binnur Çavuşoğlu İstanbul'da doğdu. İç Mimarlık eğitimini hastane, otel, konut ve restorasyon projelerinde seksenli yıllarda dönemin anlatım dili olan suluboya tekniğini kullanarak devam ettirdi. Bu çalışma sürecinde Mimar Yalçın Emiroğlu ile başlayan suluboya çalışmalarına Işıl Özışık atölyesinde devam etti. Uruguaylı sanatçı Alvaro Castagnet, Avusturalyalı sanatçı Joseph Zbukvic'in Workshop'larına katıldı. Ustalarla olan çalışmaları sonrasında onlarla birlikte yurtdışındaki sergileri ve yarışmaları takip ederek bu yöndeki gelişme isteğini tutkuya dönüştürdü. Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye katılmış olup, çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

Katıldığı sergilerden bazıları;

2012 Boldbrush Üstünlük Ödülü

2012 Sevilla, İspanya karma suluboya sergisi

2013 Kişisel sergi Artev “Işığın düştüğü her ne varsa..”

2014 Rochmaure, Fransa karma suluboya sergisi

2014 2015 Fabriano in Acquarello, İtalya

2014 Selanik, Yunanistan karma suluboya sergisi

2015 Bilbao, İspanya karma suluboya sergisi

2015 Castra Bienali, Slovenia

2016 Leon 2. Suluboya Bienali, France