Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Escobar ailesinden Netflix’e dava: Onlar Medellin’deki kaostan canlı çıkmadı, ben başardım
Escobar ailesinden Netflix’e dava: Onlar Medellin’deki kaostan canlı çıkmadı, ben başardım
1993 yılında girdiği silahlı çatışmada öldürülen Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, ‘Narcos’un yayıncısı Netflix’e 1 milyar dolar değerinde dava açtı.
Kültür Sanat 23 Eylül 2017 - 23:12

Tamamen gerçek olaylar ve gerçek karakterler üzerinden kurgulanan ‘Narcos'un ilk iki sezonunuda, Forbes'ın 1989 yılında dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak gösterdiği Pablo Escobar'ın hayatı anlatılmış, üçüncü sezonda ise hikaye Cali Karteli etrafında şekillenmişti.

Dizide bazı yanlışlar ve tutarsızlıklar bulduğunu söyleyen Roberto Escobar, önceki yıl ağabeyinin varisi olarak kendisini kaydettirmişti.

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATTI

Bantmag'da yer alan habere göre, Netflix'in ağabeyinin adını ve ailelerine dair birçok detayı izin almadan kullandığını ve bunun ‘tehlikeli' olduğunu dile getiren Escobar, hukuki işlem başlattığını duyurdu.

Netflix yetkililerinin korktuğunu ve Escobar'ın ailesine onları ‘tehditkar' bir mektup geldiğini söyleyen Escobar, istedikleri bir milyar doları alabilmek için görüşmeleri sürdürdüklerini vurguladı.

KAFA TUTMAYA ÇALIŞMIYORUM

Escobar şöyle devam etti: “Silikon Vadisi'ndeki insanlara kafa tutmaya çalışmıyorum. Onların güzel telefonları ve ürünleri var. Ama hiçbiri Medellin veya Kolombiya'daki kaostan canlı çıkmış değiller. Ben bunu başardım.”

Escobar, Netflix'ten bekledikleri ödemeyi alamamaları durumunda kanalın ‘küçük programını' kapatacaklarını ekledi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.