Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Eski kültüre ulaşmak çok zor’
‘Eski kültüre ulaşmak çok zor’
Beylikdüzü Belediyesi 4'üncü Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında düzenlenen Çardak Altı Sohbetleri kapsamında konuşan gazeteci yazar Beşir Ayvazoğlu, eski kültüre ulaşmanın zor olduğunu belirterek, "Süleymaniye Kütüphanesi'nde kim bilir ne eserler vardır. Bunlar zaman içerisinde ortaya çıkacaktır" dedi. 
Kültür Sanat 4 Eylül 2017 - 12:03

Beylikdüzü Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen söyleşilere yüzlerce vatandaş katıldı. Moderatörüğünü Pelin Batu’nun yaptığı söyleşileri Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yakından takip etti.

“BİZDE HATIRAT YOK’ DERKEN ADİL OLMAK GEREKİR”

Sahaf Festivali kapsamında düzenlenen kitap mezatında ‘Türk Edebiyatı’nda Hatırat’ söyleşisiyle katılımcılara bilgi veren gazeteci yazar Beşir Ayvazoğlu, bazı önemli hatırat mektupların ve evrakların İstanbul tarihinde inanılmaz tahribatlara yol açan yangınlar yüzünden yok olduğunu belirterek, “Bu bakımdan şimdiye kadar yazılmış olanların günümüze ulaşmamış olması çok normaldir. Dolayısıyla eski kültürümüze ulaşmak çok zordur. Süleymaniye Kütüphanesi’nde kim bilir ne eserler vardır. Bunlar zaman içerisinde ortaya çıkacaktır. Bu bakımdan ‘Bizde mektuplaşma yoktu, hatırat yazılmıyordu’ gibi hükümler verirken çok dikkatli olmak lazım” dedi.

MİZAH ANILARLA YOĞURULDU

Çardak Altı Sohbetleri’nde sevenleriyle buluşan gazeteci Nevşin Mengü, karikatürist Mehmet Çağçağ ve metin yazarı Vedat Özdemiroğlu ‘Mizah Dergileri Konulu’ bir söyleşi gerçekleştirdi. Anılarını ve Türkiye’deki mizah anlayışla ilgili konuşan katılımcılar, vatandaşların bol kahkahalı bir gün yaşamasını sağladı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.