Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Etem Şahin, ‘Enstrümanlar’ sergisiyle Galeri 5’te
Etem Şahin, ‘Enstrümanlar’ sergisiyle Galeri 5’te
Etem Şahin'in kişisel sergisi 'Enstrümanlar' Galeri 5'te sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçı sergi mekânını, enstrümanları sahneye çıkararak kullanıyor. 
Kültür Sanat 6 Eylül 2017 - 14:58

Galeri 5, 11 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında Etem Şahin'in ‘Enstrümanlar’ başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Galeri 5 sergi mekânında daimi olarak yer alan piyano, serginin çıkış noktasını oluşturuyor. Sanatçı Etem Şahin'e göre bu piyano bir enstrüman olmasının yanı sıra beklenmedik şekilde bir galeri mekânında var oluşuyla, Galeri 5 sergi alanını diğer sergi mekânlarından ayıran bir nesne aynı zamanda. Şahin'in bu nesneden esinlenerek, mekâna özgü bir şekilde ürettiği ‘Piyano için Etüd 1’ isimli işi, mekânda yer alan piyanonun yağlı boya resmi. Ancak Galeri 5 sergi alanında, orijinalinin arkasında anlam kazanan bu iş, bir yandan mekânının biricikliğini işaret ederken diğer yandan kendi biricikliğini oluşturuyor.

ETEM ŞAHİN KİMDİR?

1986 yılında İzmir'de doğan Etem Şahin, Paris Sorbonne Nouvelle Üniversitesi'nde ‘Sinema’ lisansını tamamladıktan sonra Paris Panthéon Sorbonne Üniversitesi'nde ‘Sanatta Yeni Medyalar’ yüksek lisansını bitirdi. 2012-2014 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde ‘Sinema ve Yeni Medya Sanatı’ üzerine dersler veren sanatçı İzmir'de yaşıyor ve üretiyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.