Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi operada!
Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi operada!
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin genç ekibi ‘Modern Dans Topluluğu İstanbul’ 8. sezonunu 7 Ekim Cumartesi günü Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde açıyor. Ekip, 'Seyahatname 2' ile izleyicilerin karşısında olacak.
Kültür Sanat 29 Eylül 2017 - 17:17

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin genç ve dinamik proje topluluğu MDTistanbul, 2017-2018 sezonunu Zorlu Drama sahnesinde Sehayatname 2 ile açıyor.

Beyhan Murphy’nin en tanınmış yapıtlarından Seyahatname’nin yeni sürümü olan Seyahatname 2, şimdiye kadar İspanya, Hollanda, Slovenya, Tayland, Cezayir, Bosna Herkes ve İsrail’de sahne aldı.

Zorlu Drama sahnesindeki temsil, 6 senedir İstanbul seyircisi ile buluşan Seyahatname 2’nin sezondaki tek temsili olacak.
Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi’nden bölümleri, Elif Şafak'ın aşk, yaşam ve kimlik sorgulayıcı pasajları ile birleştiren eser, hayatın ortak bir yolculuk olduğu olgusundan yola çıkıyor.

İnsanının içsel yolculuğundaki arayışlarını, Evliya Çelebi'nin bazen macera, bazen de tılsımla dolu seyahatleri ile özel bir kurgu tasarımıyla eş zamanlı işliyor. Çağdaş Dans dilini tiyatro üslubu ile birleştiren koreografik anlatım; Mor ve Ötesi’nden Burak Güven'in deneysel rock tadı taşıyan müziği, Ayşegül Alev’in retro-urban kıyafetleri, Ozan Açıktan'ın video yapımı ile süsleniyor.

Seyahatname 2'de, dansçı seyyahlar 70 dakika hiç çıkmadan sahnede kalıyorlar.

Metinler canlı olarak dansçılar tarafından Türkçe okunurken ekranda İngilizce olarak yansıtılıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.