Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fatma Şahin şehidin hayalini gerçekleştirdi
Fatma Şahin şehidin hayalini gerçekleştirdi
Şırnak'ın Cizre ilçesinde şehit olan Uğur Taşcı'nın ailesine Fatma Şahin'den anlamlı hediye
Kültür Sanat 30 Mayıs 2016 - 13:39

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ocak ayında şehit olan üsteğmen Uğur Taşcı’nın hayalini gerçekleştirdi.

Foto: DHA

Gaziantepli şehidimiz Uğur Taşcı’nın, dünyaya geldiği Nizip ilçesindeki evleri babası tarafından maddi imkansızlıklar nedeniyle satılmış ailesiyle beraber  İstanbul’a yerleşmişti. Seneler sonra babasının çok sevdiği iki katlı evi satan alan Şehit Üsteğmen Uğur Taşcı, onarımını yaptırarak babasına hediye etmek istediği evi bir kez daha görüp hayalini gerçekleştiremeden Şırnak’taki operasyonda şehit olmuş baba evine ateş düşürmüştü.

ugur-tasci

YAPTIRDIĞI EVİ AİLEYE TESLİM ETTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de İstanbul’da toprağa verilen Üsteğmen Uğur Taşçı’nın yarım kalan hayalini gerçekleştirerek evin restorasyonunu yaptırmak için talimat verdi. Yapılan çalışmalar sonrası harabe haldeki ev, şehidin hayalindeki bakımlı bir ev haline dönüştürüldü. Hazır hale getirilen evi Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Latif Karadağ, eski milletvekili Mehmet Sarı ve mahalle sakinleri ile ziyaret eden Fatma Şahin, burada şehidin babası Mehmet ile annesi Emel Taşçı’ya evi teslim etti.

Foto: DHA

Teslim töreninde konuşan şehit annesi Emel Taşçı, “Keşke şu an hiç bir şeyim olmasaydı da oğlum yanımda olsaydı” diyerek terörün bir an önce bitmesi dileğinde bulundu.

ŞEHİT ÜSTEĞMENİN SON ARZUSUYDU

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK’ya yönelik yapılan operasyonda şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşcı, babasının seneler önce satmak zorunda kaldığı ve doğup, büyüdüğü evlerini satın aldıktan sonra onararak en büyük arzusunu yerine getirecek, babasına doğduğu evi hediye edecekti. 23 Ocakta PKK’lı teröristlerde girdiği çatışmada şehit olan üsteğmen Taşcı’nın haberi Sarıyer’deki baba evine ateş düşürmüştü.

şehid-ugur-tasci

“HEPSİ ANA KUZUSU…”

Üsteğmen Uğur Taşcı'nın Sarıyer'de bulunan evinde konuşan baba Mehmet Taşcı, “Takdiri ilahi. Söyleyecek bir kelime bulamıyorum. Hepsi ana kuzusu. Genç yaşta gidiyorlar. Ciğerimiz parçalanıyor” demişti.

Foto: DHA
Son güncelleme: 13:43 - 30.05.2016