Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Hüsnü Dağlarca anılıyor
Fazıl Hüsnü Dağlarca anılıyor
Şiirimizin en önemli isimlerinden Fazıl Hüsnü Dağlarca, ölümünün 9. yılında 13-20 Ekim arasında birtakım etkinliklerle anılacak.
Kültür Sanat 12 Ekim 2017 - 10:25

Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı 13-20 Ekim tarihlerinde birtakım etkinliklerle anılacak. İlk etkinlik 13 Ekim’de Novada Ataşehir AVM Cemal Süreya Sergi Salonu'nda İsa Çelik'in hiçbir yerde yayımlanmamış Dağlarca fotoğraflarından oluşan sergi ile başlayacak. 20 Ekim’e kadar ziyaret edilecek olan sergide 30 fotoğraf yer alıyor.

ARKADAŞLARI DAĞLARCA’YI ANLATACAK

Dağlarca'nın vefat günü 15 Ekim'de ise saat 13.00'te Karacaahmet Mezarlığı'nda şairin mezarı başında anma töreni yapılacak. Törenin ardından saat 15.00'ten İçerenköy'deki Neşet Ertaş Kültür Evi'nde panel düzenlenecek. Alâettin Bahçekapılı'nın ‘Görsel Radyo’ sunacağı panele edebiyat eleştirmeni Doğan Hızlan, şair ve akademisyen Hilmi Yavuz, edebiyat tarihi araştırmacısı Konur Ertop, Çocuk Vakfı Başkanı şair Mustafa Ruhi Şirin, Dağlarca Şiir Ödülü sahibi şair Ömer Erdem, fotoğraf sanatçısı İsa Çelik ve Dağlarca'nın yakın dostu Ruhan Ertop konuşmacı olarak katılacak.

DAĞLARCA ŞİİR ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU

15 Ekim’de Beşiktaş Belediye Başkanlığı tarafından, PEN Yazarlar Derneği ve Türkiye Yazarlar Sendikası'nın desteği ile düzenlenecek olan 3'üncü Dağlarca Şiir Ödül töreninde de usta şair anılacak. Dağlarca Şiir Ödülü’nü bu yıl Çiğdem Sezer'in ‘Küçük Şeyler Mevsimi’ ile Turgay Fişekçi'nin ‘Nerdesin?’ adlı kitapları aldı. 3. Dağlarca Şiir Ödülü töreni 15 Ekim Pazar günü Saat 18:00'da Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.