Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say, Rus müzisyenlerle Bodrum’da sahne alacak
Fazıl Say, Rus müzisyenlerle Bodrum’da sahne alacak
Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Bodrum Müzik Festivali’nde sahne alacak. 
Kültür Sanat 24 Temmuz 2017 - 16:44

Bu yıl yeni kimliğiyle düzenlenecek olan Bodrum Müzik Festivali, 15 Ağustos Salı saat 21.00'de Turkcell Sahnesi D-Marin Turgutreis'te, 80 yıllık geleneğiyle Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası'nı ve klasik müzik alanındaki dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ı ağırlayacak. Konsere Alman romantik bestecisi J. Brahms'ın 2. No.'lu Senfonisi'yle başlayacak orkestra ikinci yarıda 21. yüzyılın en büyük sanatçılarından dünyaca ünlü piyanist Say'a eşlik edecek.

BEETHOVEN 5 NO.’LU KONÇERTOSU’NU YORUMLAYACAK

İlhamını Anadolu ve çevre coğrafyaların müziklerinden alarak, Kara Toprak, Nazım Oratoryosu, Metin Altıok Ağıtı, ‘İpek Yolu’ Piyano Konçertosu, ‘Harem'de 1001 Gece’ Keman Konçertosu gibi büyük çaplı bestelere imza atan Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven 5 No.'lu Piyano Konçertosu'nu yorumlayacak.