Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferzan Özpetek İstanbul’da film çekmek, flört etmek gibiydi
Ferzan Özpetek İstanbul’da film çekmek, flört etmek gibiydi
Yönetmen, Senarist ve Yazar Ferzan Özpetek, 20 yıl aradan sonra İstanbul’da çektiği filmini “20 yıllık yorucu bir evliliğin, alışkanlıkların ardından flört etmek gibiydi” ifadeleriyle değerlendirdi
Kültür Sanat 24 Ekim 2016 - 11:02

Ferzan Özpetek, “İlk Türk filmim” dediği, aynı adlı romanından uyarlanan 11'inci eseri İstanbul Kırmızısı'nın (Rosso İstanbul) basın toplantısını, İstanbul'un ardından Roma'da da gerçekleştirdi.

ferzan2

Özpetek, 5,5 milyon Euro'ya mal olan filmden 3 dakikalık bir bölümün gösterildiği toplantıda, romandaki şeylerin aynısını yapmanın, biraz sıkıcı olacağı düşüncesiyle, buradaki hikayeden biraz uzaklaştıklarını dile getirdi. Çekimleri 7 hafta süren ve Mart'ın ilk haftasında İtalya ve Türkiye'de eş zamanlı olarak gösterime girecek olan film için ortak yapımcı aradıklarında BKM'nin, senaryoyu dahi okumadan bunu üstlendiğini anlatan Özpetek, “Bu, bir yönetmen olarak benim için çok memnuniyet verici bir şey” dedi.

 

Son güncelleme: 11:17 - 24.10.2016