Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Filiz Akın’ın fotoğraflarından oluşan sergide 4 bin 500 fotoğraf var
Filiz Akın’ın fotoğraflarından oluşan sergide 4 bin 500 fotoğraf var
Filiz Akın'ın fotoğraflarından oluşan sergi bir ay boyunca ziyaretçilere açık olacak.
Kültür Sanat 12 Mayıs 2016 - 13:48

Ünlü sinema oyuncusu Filiz Akın’ın 4 bin 500 fotoğrafının yer aldığı ‘Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi’ Kale Outlet Center'de açılıyor. 15 Mayıs pazar günü saat 15.00'te sanatseverlerle buluşacak serginin açılışına Filiz Akın da katılacak.

filiz-akin-ic

Daha önce Türkan Şoray, Emel Sayın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik için yaptığı ‘Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi' etkinliğine ev sahipliği yapan Kale Outlet Center, bu kez Yeşilçam'ın zarafet kraliçesi Filiz Akın sergisine kapılarını açacak.

filiz-akin-ic-4

Kale Outlet Center'ın daha önce Türkan Şoray, Emel Sayın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik için yaptığı ''Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi'' bu kez Yeşilçam'ın Zerafet Kraliçesi Filiz Akın için yapılıyor. Sergide Akın'ın hayranlarından gelen 1.265 fotoğrafla birlikte toplam 4.500 adet fotoğraf yer alacak. Bugüne kadar 120 filmde başrol oynayan Türk Sineması'nın zerafet kraliçesi Akın'ın filmden kareleri de sergide olacak.

filiz-akin-ic-6

26.000 m2'lik alanın, tüm koridorları, mağaza vitrinlerinin, Akın'ın fotoğrafları ile renkleneceği serginin açılışı; Güngören Kale Outlet Center'da Filiz Akın'ın katımıyla 15 Mayıs Pazar günü saat 15:00’te gerçekleşecek. Setlerden galalara, gazete küpürlerinden film afişlerine en özel karelerinin tüm AVM'yi süsleyeceği sergi; açılışından sonra 1 ay boyunca ziyaretçilere açık olacak. Setlerden galalara, gazete kupürlerinden film afişlerine en özel karelerinin yer aldığı sergi bir ay boyunca ziyaretçilere açık olacak. 30 kişilik ekip 3 ay, boyunca sanatçıların fotoğraflarını tarayarak, özel tarama ve baskılarının yapılması için çaba gösterdi.

filiz akin sergi

BİN 265 ADET FOTOĞRAF BAĞIŞLANDI

Bu arada Filiz Akın'ın hayranları, 10 günde bin 265 adet fotoğrafı sergi için bağışladı. Filiz Akın sergisi toplamda 4 bin 500 adet fotoğraf ile bu zamana kadar yapılan en büyük ‘Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi' olacak. Sergi 26 bin m2'lik alanda sanatseverlerle buluşacak.

filiz-akin-ic-88

Filiz Akın fotoğraf sergisinden elde edilecek gelir ‘'Lösemili Çocukları Yaşatma ve Bir Umut Derneği'ne bağışlanacak .

filiz-akin-ic-3