Reklamsız Sözcü

Filmekimi programı belli oldu

Bu yıl 15. yaşını kutlayacak olan Filmekimi’nden merakla beklenen haberler geldi
12:4616 Eylül 2016
Filmekimi programı belli oldu
Bu yıl 15. yaşını kutlayacak olan Filmekimi’nden merakla beklenen haberler geldi

Binlerce sinemaseverin merakla beklediği Filmekimi, 7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul'da, 7-9 Ekim'de Ankara'da, 13-16 Ekim'de İzmir'de, 21-23 Ekim'de Bursa ve Eskişehir'de olacak. 50 filmin yer alacağı programın detayları da yavaş yavaş belli oldu. Filmekimi, her yıl olduğu gibi, dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren zengin programıyla Ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olacak.

filmekimi2

Filmekimi Vodafone FreeZone sponsorluğunda 7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul'da 10 gün sürecek bir maratonla birlikte İstanbul dışında da Ekim ayı boyunca gösterimlerine devam edecek.

ALTIN PALMİYELİ KEN LOACH FİLMİ DE GELİYOR

On beşinci yılında Filmekimi programında, Altın Palmiyeli Ken Loach filmi I Daniel Blake'den, Xavier Dolan'ın Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödül'ü kazanan Alt Tarafı Dünyanın Sonu / It's Only the End of the World'e, Oscar'lı yönetmen Asghar Farhadi'den, bağımsız Amerikan sinemasının kahramanlarından Jim Jarmusch'a, Güney Kore'nin yıldız yönetmeni Park Chan-wook'tan modern klasiklerin yönetmeni Paul Verhoeven'e ve kara mizahtan vazgeçmeyen yönetmen Todd Solondz'dan her filmi olay yaratan Pedro Almodovar'a kadar merakla beklenen birçok yönetmenin filmi yer alıyor. Detaylı bilgi http://filmekimi.iksv.org/ adresinde!

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp