Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Füsun Demirel’in oyununa kaymakamlıktan tehdit
Füsun Demirel’in oyununa kaymakamlıktan tehdit
Oyuncu Füsun Demirel’in ‘Aşk Dersleri’ oyunu için kaymakamlık ‘polis çekim yapacak’ dayatmasında bulundu, gözaltı tehdidi ile oyunu engellemek istedi
Kültür Sanat 16 Mayıs 2016 - 12:01

İskenderun Belediyesi Kültür Merkezi'nde sergilenecek olan Füsun Demirel’in ‘Aşk Dersleri’ adlı oyunu kaymakamlık tarafından engellenmek istendi.

ask-dersleri

İskenderun Kaymakamlığından gelen polisin çekim yapması karşılığında oyununun oynanabilecek olması ikazına izin vermeyen oyuncu Füsun Demirel, bu kez gözaltı uyarısı ile karşı karşıya kaldı.

“SAKINCALI İÇERİK”

Kadın Emeği Derneği‘nin çağrıcılığıyla sahnelenecek oyun için, etkinliğin düzenleyicilerine yazı gönderen İskenderun Kaymakamlığı, ‘oyunun sakıncalı içeriğe sahip olduğunu' öne sürerek ‘olması muhtemel olayların tespiti amacıyla' oyun sırasında bir polisin çekim yapacağını ve oyunun bir suretinin bu şekilde kaydedileceğini açıkladı.

fusun-demirel

Aşk Dersleri adlı oyunla ilgili diğer illerde böyle bir muameleye maruz kalmadıklarını belirten oyuncular ise Kaymakamlık'tan savcılık ve mahkeme kararı talep etti.