Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Game of Thrones spoiler’ı verenler dikkat!
Game of Thrones spoiler’ı verenler dikkat!
Dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin yeni bölümleriyle ilgili spoiler veren YouTube kullanıcılarına sansür
Kültür Sanat 11 Mayıs 2016 - 15:00

ABD’li televizyon kanalı HBO, dünyaca ünlü Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin yeni bölümleriyle ilgili spoiler veren YouTube kullanıcılarına sansür uygulamakla suçlanıyor.

game-of-thrones

Frikidoctor adlı İspanyol YouTube kullanıcısının videoları, Game of Thrones ile ilgili spoiler içerdiği gerekçesiyle kaldırıldı. Kullanıcının diziyle ilgili yalnızca anlık görüntüler ve analizler içeren videolarının telif haklarını ihlal ettiği öne sürüldü. Kullanıcı videolarında öngörülenden daha fazla bilgi olmadığını yalnızca yeni teaser’ın içeriğinin analiz edildiğini ifade etti.

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİNDE YOUTUBE VAR

Birgün’de yer alan habere göre; YouTube uzun zamandır telif haklarını koruma sistemiyle ilgili eleştiriler alıyor. Site, telif hakları ihlallerine dair şikayet geldiği takdirde, herhangi bir videoyu kaldırabiliyor. Videoyu yayınlayan kullanıcının telif haklarını gözetiyor olması dahi durumu değiştirmiyor.

Son güncelleme: 16:25 - 11.05.2016