Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Genç kız vahşice böyle öldürüldü
Genç kız vahşice böyle öldürüldü
Başarılı bir gazeteci kız kardeşinin vahşi bir şekilde öldürüldüğünü öğrenince olayın aslını öğrenmek için elinden geleni yapacaktır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 19 Mayıs 2016 - 17:11

Daha filmi izlemeden sadece fragmanıyla izleyenlerin tüylerini ürperten ‘7. Gün’ filminde genç ve başarılı gazeteci Jamie Water kız kardeşi Anna’nın vahşi bir şekilde öldürüldüğünü öğrenince olayın aslını öğrenmek üzere Singapur’a gider. Burada kardeşininkiyle ilişkili başka cinayetlerin de yaşandığını öğrenince kardeşinin eşiyle birlikte gerçeği su yüzüne çıkarmaya çalışır. Karşı karşıya oldukları güç, Babil Kulesi efsanesinin şeytanıdır ve yeryüzüne dönebilmek için vahşice katlettiği insanlar arasına Jamie’yi de katmak istemektedir. Başrolünde Matthew Settle ve Elizabeth Rice var. Filmin yönetmenliği ve senaryosu Kelvin Tong’a ait.

Jamie Water kız kardeşi Anna'nın vahşi bir şekilde öldürüldüğünü öğrenince olayın aslını öğrenmek üzere Singapur'a gider.

DÜNYAYI YERLE BİR EDİP BAŞTAN KURMAK

Vizyonda yerini alacak olan bir diğer film ise X-Men: Geçmiş Günler Gelecek Filminin devam filmini bir önceki filmde olduğu gibi Bryan Singer yönetiyor. Filmde X-Men evreninin en güçlü mutantı olan En Sabah Nur, yani Apocalypse, binlerce yıllık uykusundan uyandığında dünyayı tanınmaz bir halde bulur. Gördükleri karşısında çok sinirlenen Apocalypse, dünyayı tamamen yerle bir edip baştan kurmaya karar verir, bunun için kendine 4 yardımcı bulur: Storm, Archangel, Psylocke ve Magneto. Dünyanın yok olma tehlikesini karşı Mystique, Profesör X ve diğer mutantlar güçlerini birleştirip dünyayı kurtarmak zorundadır.

X-Men evreninin en güçlü mutantı olan En Sabah Nur, yani Apocalypse, binlerce yıllık uykusundan uyandığında dünyayı tanınmaz bir halde bulur.

DEDEKTİFLERİN HEDEFİNDE DEVLET YETKİLİLERİ OLURSA…

Gerilim seven izleyiciler için bu hafta ‘İyi Adamlar' filmini tavsiye edebiliriz. Shane Black'in yönettiği filmin başrol oyuncuları Russell Crowe ve Ryan Gosling. Konusu ise şöyle: 1970'ler Los Angeles'ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte, herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain'ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetkililerinin hedefinde bulur. Filmin yönetmen koltuğunda Iron Man 3 ve Kiss Kiss Bang Bang filmlerinin unutulmaz yönetmeni Shane Black oturuyor.

970'ler Los Angeles'ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir.

EŞİNİ KAYBETMENİN ACISINI ATAMAMIŞ GENÇ BİR GAZETECİ

‘Başımın Belası’ filminin yönetmen koltuğunda Sean Mewshaw oturuyor. Başrollerinde Rebecca Hall ve Dianna Agron var. Romantik komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Ünlü bir müzisyen olan eşini kaybetmenin acısını atlatamamış genç bir gazeteci olan Hannah, eşinin hayatını anlatan bir biyografi kaleme almaya niyetlenmiştir. New York’ta bir üniversite hocası olan Andrew McDonnell da aynı amaçla Hannah’nın yaşadığı kasabaya gelir. Ancak Hannah ile Andrew, müzisyenin hayatına çok farklı noktalardan bakmaktadır. Parçaları birleştirip bu ünlü müzisyenin gerçekte nasıl biri olduğunu görebilmek için bu birbirinden çok hoşlanmayan ikilinin birlikte çalışması gerekecektir.

Hannah, eşinin hayatını anlatan bir biyografi kaleme almaya niyetlenmiştir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 10:02 - 20.05.2016