Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Genç piyaniste büyük ödül
Genç piyaniste büyük ödül
Piyanist Emre Yavuz’a Avusturya’dan büyük ödül
Kültür Sanat 5 Eylül 2016 - 10:08

Emre Yavuz, son dört yıldır birincilik ödülünün verilmediği Panmusica Austria Uluslararası Müzik Yarışması'nda hem birincilik ödülüne hem de en iyi Schubert yorumcusu özel ödülüne değer görüldü.

emre-yavuz2

Yarışmada bu yıl da ikincilik ödülü verilmezken üçüncülük Satomi Iwama (Japonya) ve Chisato Fukumoto (Japonya) arasında paylaşıldı. 23-30 Ağustos 2016 tarihleri arasında Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi'nde 15'incisi düzenlenen yarışmanın jürisi Chung Lee (Japonya/Avusturya), Armando Ford (Arjantin), Christodoulos Georgiades (Kıbrıs), Imola Jóo’dan (Macaristan) oluşuyordu.

26 yaşındaki Emre Yavuz yarışma birinciliği kapsamında gelecek yıl, 1980'lere dek Viyana'nın köklü ailesi Lobkowitzlere ait olan, günümüzde Sanat Tarihi Müzesi bünyesinde bulunan ve Beethoven'ın büyük destekçisi Prens J. F. von Lobkowitz'e ithaf ettiği 3. Senfonisi'nin adını taşıyan Palais Lobkowitz Eroica Hall'da konser verecek.