Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gerilim dolu dram Tatavla Sahne’de
Gerilim dolu dram Tatavla Sahne’de
William Mastrosimone’un gerilim dolu dramı “Uçlar”; 2 Aralık 2016, Cuma akşamı Tatavla Sahne’de
Kültür Sanat 29 Kasım 2016 - 10:05

Kadınların ve çocukların her gün, her saat şiddete uğradığı bir coğrafyada hiçbir şey olmuyormuş gibi devam eden hayata “dur” diyen, William Mastrosimone'un gerilim dolu dramı izleyiciyle buluşuyor.

uclar1

Her gün, herkesin, gördüğü, duyduğu, okuduğu belki şahit olduğu belki yaşayıp itiraf edemediği kadına şiddeti ve tacizi seyircinin yüzüne tokat gibi çarpan “Uçlar”da, Zeynep Özyağcılar ve Aydın Şentürk başrolü paylaşıyor.

Bir gün, evine giren yabancı bir erkeğin, önce sözlü sonra fiziksel şiddetine maruz kalan kadının hikayesinin anlatıldığı “Uçlar”da; kadın, erkeği etkisiz hale getirmeyi başarır ve bir anda kurban(!) rolü karşı tarafa geçer. Kadının kız arkadaşları eve geldiğinde ise, tecavüzcüsüne işkence yapan bir kadınla karşılaşırlar. O andan sonra herkes için, kendisiyle ve karşısındakiyle bir hesaplaşma başlar. Toplumda yer etmiş ön yargılar ve öğrenilmiş çaresizlikler midir kadını kurban yapan? Yoksa…

uclar2

18 yaş sınırı olan ve tiyatro seyircisini her saniyesinde gerçeklerle yüzleştiren oyunun yönetmenliğini Yıldırım Fikret Urağ üstleniyor. Zeynep Özyağcılar ve Aydın Şentürk'ün yanı sıra Bahar Çebi ve Simge Defne'nin performansıyla göz doldurduğu oyunda; dekor tasarımı ise Barış Dinçel'e ait.