Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Goran Bregovic söyledi, Harbiye coştu
Goran Bregovic söyledi, Harbiye coştu
Balkan müziğinin dünyaca ünlü müzisyeni Goran Bregovic, dün akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeydi. Ünlü müzisyen, Balkan esintilerinden ziyafet sunarak, kendisini dinlemeye gelenleri coşturdu. 
Kültür Sanat 29 Temmuz 2017 - 13:09

Goran Bregovic, Kerki Production ve Solfej Organizasyon'un düzenlediği Harbiye konserleri kapsamında önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi' nde hayranlarının karşısına çıktı. Balkan müziğinin en sevilen şarkılarını seslendirdi.

30 ŞARKI SESLENDİRDİ

Düğün ve Cenaze konseptli konseriyle Harbiye'de hayranlarının karşısına çıkan Goran Bregovic, 30 şarkıdan oluşan repertuarında Ederlezi, Bella Caio, In The Death Car, Ruzica, Tongo gibi dillere dolanan şarkılarını söylerken iki saat aralıksız sahnede kaldı. Ünlü şarkıcıyı dinlemeye gelenler, Bregovic’e danslarıyla eşlik ettiler. Harbiye Açıkhava’da adete bir karnaval havası esti. Konser sonunda iki kez seyirci tarafından sahneye yeniden çağırılan Bregovic, son olarak Kalasnjikov'u üç kez art arda seslendirerek final yaptı.

CEMİYET AKIN ETTİ

Goran Bregovic' i dinlemeye gelenler arasında; Leyla Alaton, Emre-Yağmur Aşık, Mehmet Çepiç gibi ünlü isimler vardı. Konseri dinlemeye gelen Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton danslarıyla Goran Bregovic'e eşlik etti.