Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Görkem Yeltan ‘Durak filmi ile farklı bir tecrübe yaşadım’
Görkem Yeltan ‘Durak filmi ile farklı bir tecrübe yaşadım’
Yapımcılığını, İkinci yeni Film’in yaptığı, yönetmenliğini ise Serdar Gözelekli ve Muammer Koçak’ın üstlendiği “Durak “ filminin başrol oyuncusu Görkem Yeltan filmle ilgili sürecini anlattı.
Kültür Sanat 11 Temmuz 2017 - 12:08

Filmde öğretmen “Feride” rolünü canlandıran başarılı oyuncu “Durak farklı bir tecrübe yaşadığım, uzak ama içinde durduğum için yakın, kendimi sıklıkla bana sorular sorarken yakaladığım bir film oldu. Film için bu söylediklerimi seyircilerin de yaşayacaklarını düşünüyorum. Durak'ta çalışmak benim için keyifli bir süreçti. Gerek karakterime çalışmak gerekse sette geçirdiğimiz dönem için aynı şeyleri söyleyebilirim rahatlıkla. Yönetmenim Serdar Gözelekli'nin beni bu role uygun bulmasıyla başlayan süreçte üzülüp sıkılmadan yönetmenin söylediklerini can kulağıyla dinleyip, onların yaratmak istediği dünyayı nasıl olur da sekteye uğratmam ve üstüme düşeni yaparım fikrine odaklandım sıkça. Bunu her yönetmenimle çalışırken ve dahil olduğum her proje için ilk kural olarak uygulasam da gerçek benden uzak bir dünya vardı ortada. O dünyanın perdeye yansıyacak hali de benden epeyce uzaktı üstelik. Benim için güzel geçen bu dönemden pek çok şey öğrenerek çıkmış olmak da iyi geldi bana” dedi.
vved
14 TEMMUZ’DA SİNEMA İZLEYİCİSİYLE BULUŞUYOR
Filmde Emre Altuğ başarılı bir gazeteci “Tahir”, Görkem Yeltan ise öğretmen “Feride” rolünü üstleniyor. Psikolojik gerilim türündeki “Durak” filmi 14 Temmuz Cuma günü vizyona girecek.
durakfilmi7