Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Görme Biçimleri’ sergisi Brüksel yolcusu
‘Görme Biçimleri’ sergisi Brüksel yolcusu
Arter’de izleyiciyle buluşan 'Görme Biçimleri' sergisi Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Boghossian Vakfı’nın merkezi Villa Empain’de sergilenecek.
Kültür Sanat 23 Eylül 2017 - 12:30

Küratörlüğünü Sam Bardaouil ve Till Fellrath'ın yaptığı ‘Görme Biçimleri’ 22 Eylül'de açılacak ve 18 Şubat 2018'e kadar ziyaret edilebilecek.

1992 yılında Robert, Jean ve Albert Boghossian tarafından kurulan Boghossian Vakfı, kalkınma ve eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf faaliyetlerin, 2010 yılından bu yana Brüksel'deki Art Deco mimari mirasının mücevheri olarak tanımlanan Villa Empain adlı yapıda sürdürüyor.

Villa Empain, yıl boyunca sergi, konser, konferans, dans gösterileri, çocuklar için atölye çalışmaları, sanatçı buluşmaları, rehberli geziler, sempozyumlar, film gösterimleri, performanslar ve yoga derslerinden oluşan zengin bir programa ev sahipliği yapıyor.

Arter tarafından sipariş edilmiş ve gerçekleştirilmiş olan ‘Görme Biçimleri’ sergisi küratörleri tarafından Villa Empain için uyarlandı. Serginin Brüksel ayağı 27 sanatçının resim, heykel ve fotoğraftan ses, film ve yerleştirmeye uzanan 70 yapıtını bir araya getiriyor. Sergideki yapıtların büyük kısmı taşımakta oldukları sanat tarihsel referansların eleştirisini de sunuyor ve çoğunlukla içinde sunuldukları siyaset yüklü bağlamların altını çiziyorlar.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.