Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya…
Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya…
Kadıköy Belesdiyesi, kız çocuklarının sesi oluyor...
Kültür Sanat 23 Kasım 2016 - 13:22

Kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmeleri, yaşadıkları ihmal ve istismara Kadıköy'de açılacak bir sergi ile dikkat çekilecek. Kız çocuklarının maruz kaldığı ayrımcılığa ve sorunlarına dikkat çekmek için Kadıköy Belediyesi ve Aydın Doğan Vakfı işbirliği ile “Okuyan Kızlar Aydınlık Yarınlar” sergisi 24 Kasım'da açılıyor.

kadikoy2

Aydın Doğan Vakfı'nın, 33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda kız çocuklarının yaşadığı ayrımcılığı anlatan “Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya” başlığıyla çizilen karikatürler Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi'nde sergilenecek.

kadikoy1

Kız çocuklarının okutulması ve yaşadıkları cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalması amacıyla çizilen karikatürler Aydın Doğan Vakfı, UNICEF, UNFPA (BM Nüfus Fonu) ve UN WOMEN (BM Kadın Birimi) Türkiye Temsilcilikleri ile birlikte 11 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlediği “Dünya Kız Çocukları Günü” konferansı sırasında katılımcıların beğenisine sunmuştu.

kadikoy3

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda özel ödül verilen Emrah Arıkan'ın karikatürü ile birlikte, yerli/yabancı toplam 21 çizerin karikatürlerinden oluşan sergi, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi'nde 24 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında görülebilir.

İLGİLİ HABER17 yaşındaki genç IŞİD'e sanatıyla cevap veriyor17 yaşındaki genç IŞİD’e sanatıyla cevap veriyor