Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gültekin Çeki yaşamını yitirdi
Gültekin Çeki yaşamını yitirdi
Emektar bestekar Gültekin Çeki hayatını kaybetti
Kültür Sanat 4 Mayıs 2016 - 15:10

Efsane “Eski Dostlar” şarkısının bestecisi Gültekin Çeki, 89 yaşında yaşama veda etti

 

Geçirdiği rahatsılıktan dolayı bilinci kapalı olarak yaşayan ve yatakta tedavi gören Gültekin Çeki, tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti. Ünlü bestecinin, sabah saatlerine hayata gözlerini yumduğu belirtildi. Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Gültekin Çeki’nin cenazesi yarın şehir emzarlığında toprağa verilecek.

GÜLTEKİN ÇEKİ KİMDİR?

Bestekar Gültekin Çeki, annesi Antalyalı, babası Kıbrıs kökenli bir ailenin çocuğu olarak,1927 yılında Antalya’da doğmuş, daha ilkokula gitmeden mızıka ve kaval çalmayı öğrenmiş. 1949 yılında Ankara Gazi eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. 1954 yılında ise mesleğinin öğretmenlik kısmını bırakıp, devletin değişik kademelerde görev yapmıştır. İlk olarak 1977 yılında Beden Terbiyesi Genel Müdür Yardımcılığından kendi isteği ile emekli olmuş, emekli olduktan sonra bile yeniden göreve çağrılmış ve ikinci olarak 1984 yılında tamamen emekli olarak Antalya’ya yerleşmiştir.

 

gültekin-çeki
Son güncelleme: 15:40 - 04.05.2016