Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sona erdi
Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sona erdi
Festivalin son gününde Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay ve Piyanist Eren Levendoğlu Gümüşlük'teki tarihi taş ocağında konser verdi
Kültür Sanat 12 Ağustos 2016 - 12:20

Aynı zamanda festivalin sanat yönetmeni olan piyanist Eren Levendoğlu ve festivalin sanat danışmanı devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, iki piyano için yazılmış eserlerden seçtikleri repertuvarda, W.A. Mozart, F. Schubert ve D. Shostakovich’in eserlerini seslendirerek izleyenlere keyifli bir final yaşattı.

gumusluk2

Bodrumluların ve bölgeye tatile gelen klasik müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde festivale destek veren sponsorlara, teşekkür plaketi de verildi. Devlet sanatçısı Gülsin Onay, konser öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, güzel ve yoğun bir festival geçirdiklerini söyledi.

Türkiye’de yaşanan olaylardan dolayı bazı sanatçıların konserleri iptal ettiğini ifade eden Onay, “Bu sanatçılarımızın yerine daha da sevilen sanatçılarımız geldi. Onların da sayesinde çok güzel bir festival oldu. Dinleyicilerimiz bizi hiç yalnız bırakmadı” dedi.

Bu yıl 28 konser gerçekleştirdiklerini belirten Onay, “Bu yıl taşta klasik, kumda gitar ve suda caz konserleri verdik. Norveç’den gelen topluluklar da güzel bir konser verdiler” diye konuştu.