Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güven Kıraç’lı Beginner
Güven Kıraç’lı Beginner
Güven Kıraç’ın başrolünde yer aldığı film Beginner’in ilk gösterimi Antalya’da yapılacak.
Kültür Sanat 19 Ekim 2016 - 14:55

Yapımını “be Productions'ın” üstlendiği, senaristliğini ve yönetmenliğini Burçak Üzen'in yaptığı, başrollerinde Güven Kıraç, Birsen Dürülü, Ali Uyandıran, Bülent Çolak, Cenk Doğar, Cengiz Okuyucu, Saim Karakale, Bülent Ergün ve Serdal Genç'in yer aldığı, “BEGINNER” filminin ilk gösterimi 21 Ekim’de “Uluslararası Antalya Film Festivali”nde gerçekleşecek.

guven-kirac-ic

Beginner, kendi halinde bir taksi şoförü olan Faruk'un(Güven Kıraç), İngilizce öğrenmeye çalışırken yaşadıklarını konu ediniyor. 60 Yaşındaki Faruk'un, uzun zamandır görüşmediği İngiltere'de yaşayan oğlunun ve gelininin bir trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından, torunu Arya'yı almak istemesi ve bu yüzden İngilizce öğrenmeye karar vermesiyle gelişen olayları anlatan film aynı zamanda yönetmenin de ilk uzun metraj sinema filmi olma özelliğini taşıyor.

film-ic

Filmin Konusu:
Faruk (60), kendi halinde bir taksi şoförüdür. İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Yaşlı bir adamın İngilizce öğrenmeye çalışması iş arkadaşları tarafından alay konusu olmaktadır. Üstelik bu çaba onun zamanla işini aksatmasına da neden olur. İngilizcesini geliştirmeye çalışırken hayatına yeni insanlar girer. Evi dünyası çevresi yavaş yavaş değişmeye başlar. Faruk’un İngilizceye olan bu takıntısının sebebini zamanla anlarız. Yıllar önce evden ayrılan oğlu İngiltere’ye gitmiştir. Orada evlenip çocuk sahibi olmuştur. Faruk ile aralarında ki kırgınlıktan dolayı bir daha görüşmemişlerdir. Yiğit İngiltere’ de eşiyle trafik kazasında hayatını kaybedince İngiliz Hükümeti Faruk ile iletişime geçer. Torunu olan Arya’yı alması için bazı şartlar ortaya koyar. Bunların başında da çocukla iletişim kurabilmesi için İngilizce konuşması gerekmektedir.