Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hababam Sınıfı, 41. yılını kutluyor
Hababam Sınıfı, 41. yılını kutluyor
Efsane kadrosuyla gönüllerde taht kuran 'Hababam Sınıfı'nın 41. yılı arabalı sinemayla kutlanacak
Kültür Sanat 10 Haziran 2016 - 15:28

Başrollerini; Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Tarık Akan, Ayşen Gruda, Şener Şen, Akil Öztuna gibi usta oyuncuların oynadığı ‘Hababam Sınıfı’ 41. yılına çok özel bir programla girmeye hazırlanıyor. Her biri devleşmiş oyuncuların katılacağı etkinlikte filmin gösterimi yapılacak.

hababam-sinifi-41.-yil

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nden (İKOD) yapılan açıklamaya göre “Yeşilçam'a Saygı” temalı etkinliklerine bir yenisini daha ekleyecek olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, Hababam Sınıfı'nın öğrencilerini yıllar sonra çok farklı bir organizasyonla bir araya getirecek. Etkinlikte, Özel Çamlıca Lisesi'ne Akil Öğretmeni'ni ziyarete gelen Bakan Bey'in 1957 model aracı da, flama ve resmi plakasıyla birlikte filmden görsellerle süslenmiş şekilde sergilenecek. Film, Hafize Ana'nın ders aralarında çaldığı orijinal zille başlayacak ve oyuncularla birlikte 41. yıl pastası kesilecek.

11 Haziran saat 21.00’de Fenerbahçe Dalyan Club'da gerçekleştirilecek etkinlikte, Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz romanından uyarlanan ve 1975 yılında usta yönetmen Ertem Eğilmez tarafından sinemaya aktarılan Hababam Sınıfı'nın 2. seri filmi “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı”, Hayta İsmail, Postal Rıza, Bacaksız gibi çeşitli lakapları olan birçok oyuncusunun ve 2000'li yıllarda çekilen Hababam Sınıfı devam filmlerinin yapımcı yönetmeni Ferdi Eğilmez'in katılımlarıyla, 1960'lı ve 1970'li yıllara ait bir döneme damgasını vurmuş klasik otomobillerden izlenecek.