Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın kitapları
Haftanın kitapları
Haftanın kitaplarında bu hafta iki FETÖ kitabı öne çıkıyor.
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 2 Ekim 2016 - 07:57

FETÖ’nün şifreleri çözüldü

Arkadaşımız Aytunç Erkin'in kaleme aldığı FETÖ’nün Şifreleri adlı kitap raflardaki yerini aldı. FETÖ'yü, Fetullah Gülen’in, 35 yıl süren arkadaşlıktan sonra hain ilan ettiği ve ABD’de 50 kişinin huzurunda öldürülmesini emrettiği; Zaman Gazetesi'nin kurucusu, genelmüdürü, genel koordinatörü; SamanyoluTV'nin kurucusu, hissedarı ve yönetimkurulu başkanı Nurettin Veren ile SemraÖzal, AhmetÖzal ve Tayyip Erdoğan anlatıyor… (KaynakYayınları)

feto-sifre

Çocuk ve Kadın

Yazar Paloma Sanchez Ibarzabal'dan Sisle Gelen Çocuk… Mirna uzunca bir süre evine kapanıp tek başına yaşadıktan sonra, ilk kez sokağa çıkar. Sisin içinde ince, hırpani kılıklı ve çıplak ayaklı bir çocukla çarpışır.Çocuğun ne evi ne de ailesi vardır. Mirna onu evine davet eder ve gitmek isteyinceye kadar ona bakacağını söyler. (Büyülü Fener)

sisle-gelen-cocuk

Terör Örgütünün Anatomisi

Yazar Kurtuluş Tayanç Çalışır'ın 15Temmuz ve FETÖ/ BirTerörÖrgütünün Anatomisi adlı kitabı raflardaki yerini aldı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hedefindeki Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır bu kitabında, Paralel Devlet Yapılanması’nı bütün yönleriyle açıklıyor. Atatürkçü ve Cumhuriyetçi aydınlara karşı yürütülen psikolojik savaşın perde arkasında kimler var? (KaynakYayınları)

15-temmuz-ve-feto

İlk Türk kadın gezgini

Zeynep Hanım'dan Bir Türk Kadınının Avrupa İzlenimleri… Zeynep, 19. yüzyıl sonunda “kadın hakları” konusunda büyük bir uyanışa yol açtı. O, bizim yalnız başına seyahat eden ‘İlk Türk Kadın Gezginimiz!’ – Buket Uzuner- (EverestYayınları)

turk-kadini

İnsanın ruhuna dokunan

Yazar Caner İnep'ten Arda Kalan Nağmeler. Cenneti anlatan bir hayal, Ey yar aşkından çöllere düşmüşüm, Ne demeli bir gölgenin ışığında, En büyük servetim senin gülüşündür, Renk katıyorsun dünyama, kalem gibi kaşlar, Ne hüzün kalır gecelerimde ne de matem… (İkinci Adam)

arda-kalan-nagmeler

Sürpriz bir seyahat

Yazar Aslı Eti'nin Unutma Beni adlı kitabı raflardaki yerini aldı… Buzul dağlarının çevrelediği, pınarların kaynadığı, puslu göğün altına gizlenmiş masalsı bir köyde yaşıyor İda. Ve dünyası, bir kar lalesinin peşine düşüp bir yolculuğa çıkmasıyla değişiyor. (Kırmızı Kedi)

unutma-beni

Yepyeni bir yolculuk

BengüsuÖzcan'dan Antika Adam. Bir gün öncesine dair hatırladığı tek şey hastalığıyla boğuşmak olan Koray, kendini 2079 yılında, sağlıklı ve genç bedeninde yeniden doğmuş bulur. Kitap Koray’ın içine düştüğü yeni dünyayı anlatıyor. (PenaYayınları)

antika-adam

Çalınmış ve eklenmiş

Yazar Ahmet Suat'ın Kimliksiz adlı kitabı raflarda… Ziya Paşa’nın şumeşhur beytini duymayan yoktur: “Bîbaht olanın bağına bir katresi düşmez Bârân yerine dürr ü güher yağsa semadan” Ne diyor şair? “Semadan yağmur yerine inci vemücevher yağsa bahtsız olanın bahçesine bir damlası dahi düşmez” diyor. Bu roman onların hikâyesi: Çalınmışlar ve Eklenmişler…(KanesYayınları)

kimliksiz

Cıvıldayarak geçerdik

Falaka…Her sabah çarşı Camii’nin arkasındaki harap zaptiye ahırlarının önünden, bir serçe sürüsü gibi, cıvıldayarak geçerdik. Mektep biraz daha ileride, alçak duvarlı, oldukça geniş bir avlunun ortasında idi. Bir kattı, etrafında yükselen büyük kestane ağaçlarının birbirine karışmış koyu gölgeleri, bütün çatısını kaplardı. (BilgiYayınevi)

falaka

Düşünsel bir yolculuk

Yazar Murat Söker'den Bir Kedinin Sayıklamaları… Bir kedi düşünün, keşfetme ve eğlence duygusu ile kendisini, çevresindeki insanları ve deneyimlerini masum ve sevimli bir şekilde bize anlatıyor. Anlattıklarını okurken, bir anda düşünsel bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Bu yolculukta ilişkiler, aşk, estetik, cesaret, dayanışma ve paylaşımlar var. Sonra anı defterine yazılmış şiirler ortaya çıkıyor. (Cinius)

bir-kedinin-sayiklamalari

Gülmekten öleceksiniz

Yazar Ahmet Zeki Yeşil'den Hunili Kral. Yeşil’in, edebiyat /sanat ve mizah dergilerinde yayımlanan mizah öykülerinden oluşan ikinci kitabıdır. Düşüncelerinizi yansıtan kara mizah öyküleri sadece güldürmüyor; aynı zamanda düşündürüyor. Bu kitabı okuduktan sonra, “Gülmekten öldüm” diyeceksiniz. (Mühür Kitaplığı)

hunili-kral