Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haftanın Kitapları
Haftanın Kitapları
Özkan SAÇKAN
Kültür Sanat 16 Temmuz 2017 - 02:10

Önemli uyarılar
Uykunun Sihirli Gücü'… Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul ‘uyku' ve ‘elektrosmog' hakkında bize çok önemli uyarılarda bulunuyor. Yazar, “Uyku sorunu yaşayan mutsuz çoğunluk koyunları saymanın, ılık süt içmenin veya yatakta doğru pozisyonu bulmanın işe yaramadığını bilir” diyor. (Destek Yayınları)

uykunun

Türk Nazi'lerinin hikayesi
Erdinç Yücel'den ‘Propaganda'… Kitap, Hitler'in emrine amade olan Hugo Boss ve Porsche gibi meşhur markalardan, Türk Nazilere uzanan hikayesini anlatırken; onu var eden toplumsal ve tarihsel koşulların detaylı bir fotoğrafını çekiyor. (Karakarga)

propaganda_

Dokunaklı bir roman
Marilynne Robinson, ‘Lila'da toplumun dışladığı, hayata karşı korku, şaşkınlık ve merak duyan bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Lila varoluşun gizemleri, annelik, birine güvenebilmek ve sevginin aslında ne anlama geldiği hakkında dokunaklı bir roman. (Everest Yayınları)

lila

Genç ölümler
Gülçin Tüzel Dokur'dan ‘Anılar Beldesi'… Yazar, “42 yıldan sonra Anılar Beldesi şiir kitabımın 2. baskısını yapmanın ve öğretmenimin önerdiği yolda yürümenin onurunu taşıyorum. Ruhun şad olsun sevgili Firuzan İşman” diyor. (Sokak Kitapları Yayınları)

telef

Onurunu yaşıyorum
Gülçin Tüzel Dokur'dan ‘Anılar Beldesi'… Yazar, “42 yıldan sonra Anılar Beldesi şiir kitabımın 2. baskısını yapmanın ve öğretmenimin önerdiği yolda yürümenin onurunu taşıyorum. Ruhun şad olsun sevgili Firuzan İşman” diyor. (Sokak Kitapları Yayınları)

anilar-beldesi

En etkileyici örnekler
Stefan Zweig'ten ‘Yürek Çöküntüsü'… Kitaptaki iki novelladan biri olan Ay Işığı Sokağı'nda, olaylar Fransa'nın küçük bir liman kentinde geçer. Kitap, dile getirilemeyen düşüncelerle, duygularla gitgide zehirlenen Zweig karakterlerinin yer aldığı en etkileyici örneklerden biri. (Kırmızı Kedi)

yurek-cokuntusu

Coşku dolu sevgi
Erdal Öz'den ‘Yaşamayı Nasıl Özledim Bilsen!'.. Bu kitapta, yazardan Türkân İldeniz'e gönderilmiş mektupları okuyacaksınız. Öz, yalnızca coşku dolu sevgi satırları koymamış bu mektuplara, edebi değerlendirmeler de göndermiş şair sevgilisine. (Can Yayınları)

yasamayi-nasil-ozledim

Polisiye roman
Petros Markaris'ten ‘Alan Savunması'… İstanbul doğumlu yazar, Atina'nın bize hiç yabancı gelmeyen atmosferinde, medyası ve polisiyle soluk soluğa okunacak bir serüven sunuyor. (Can Yayınları)

alansavunmasi

Uyanma çağrısı
Funda Mentaloğlu'dan ‘Küfürsüz Aşklar'… “Kitabı okuduğunuzda kendinize ‘Boşalmak mı yoksa orgazm olmak mı' sorusunu sormak zorunda kalacaksınız. Cevap hiç gecikmeyecek!” -Daily News- “Bu kitap çoğu kadın ve erkek için bir ‘wake up call' kitabıdır!” -The Guardian- (DEX)

kufursuz
Son güncelleme: 10:04 - 16.07.2017